X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skoki narciarskie: sezon PŚ w obliczu pandemii. Kolejne zmiany w regulaminach FIS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 10:37
W listopadzie rusza Puchar Świata w skokach narciarskich, a jeszcze przed startem nowego sezonu FIS udało się dokonać kilku zmian w regulaminach z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Najważniejszą jest możliwość przeprowadzenia zawodów drużynowych z udziałem sześciu ekip. 
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Paweł Skraba
  • Sezon PŚ w skokach narciarskich 2020/2021 ruszy tradycyjnie w Wiśle (21-22 listopada) 
  • Zmiany mają pomóc w przeprowadzeniu zawodów w obliczu pandemii 

Decyzje, które podczas październikowych obrad zatwierdziła Rada FIS mają pomóc w elastycznym podejściu do tegorocznego sezonu skoków narciarskich, który będzie się odbywał w cieniu koronawirusa SARS-CoV-2. 

Wisła skoki 1200.jpg
PŚ w skokach: w Wiśle ruszyła produkcja śniegu. "Powinniśmy skończyć 16 listopada"

Pandemia odbiła się już na poprzednim sezonie, który został zakończony przedwcześnie - już na etapie skandynawskiego cyklu Raw Air. Z powodu zagrożenia epidemicznego przeniesiono MŚ w lotach narciarskich w Planicy, które zostały przełożone na grudzień 2020 roku. 

Z uwagi na trudną sytuację na świecie FIS stara się zapobiec ewentualnym problemom podczas zawodów najwyższej rangi. Według portalu Skijumping.pl nowe zmiany w regulaminach pozwalają na przeprowadzenie konkursu drużynowego przy udziale sześciu drużyn. To na wypadek, gdyby znaczna część ekip musiała się poddać kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

W przypadku zawodów indywidualnych nadal obowiązuje wymóg ośmiu skoczków z różnych reprezentacji. 

Czytaj także:

Doszło również do zmian w komitecie FIS. Adama Małysza zastąpił Łukasz Kruczek, który został członkiem Komitetu FIS ds. skoków narciarskich. Ponadto 44-latek ostał także członkiem Podkomitetu FIS ds. sprzętu i rozwoju skoków narciarskich, w miejsce Wojciecha Topora.

Z kolei Faustyna Malik została członkinią Podkomitetu FIS ds. oficjeli, przepisów i kontroli w skokach narciarskich, zastępując Wojciecha Topora.

pepe/Skijumping.pl

Czytaj także

Dawid Kubacki letnim mistrzem Polski. Niespodzianki na podium pod nieobecność Kamila Stocha

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 07:10
Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które w sobotę wieczorem odbyły się na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Zawody odbywały się w strugach ulewnego deszczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skoki narciarskie: Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrywa drużynowe MP

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 18:48
Pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wygrał niedzielną rywalizację drużynową letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Zawody rozegrano na obiekcie w Szczyrku Skalite (HS-104).
rozwiń zwiń