Ekstraklasa: kuriozalny gol dał Pogoni zwycięstwo. Rozczarowanie Lechii

2020-10-19, 22:32

Piłkarz Lechii Gdańsk Omran Haydary i Hubert Matynia z Pogoni Szczecin podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Adam Warżawa

Bramka Alexandra Gorgona z pierwszej połowy okazała się jedynym trafieniem meczu, w którym Pogoń Szczecin wygrała z Lechią Gdańsk na zakończenie 7. kolejki Ekstraklasy.

W pierwszych minutach spotkania bardziej podobać mogła się Lechia. Podopieczni Piotra Stokowca stworzyli kilka groźnych sytuacji i wydawało się, że to właśnie oni są bliżsi tego, by wyjść na prowadzenie.

W 23. minucie gospodarze przeżyli jednak spore zaskoczenie. W polu karnym znalazł się nowy nabytek Pogoni, Alexander Gorgon. Pomocnik przyjął piłkę, rozejrzał się i wydaje się, że próbował znaleźć podaniem jednego z wychodzących na pozycję kolegów. Nieoczekiwanie dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla Duszana Kuciaka, futbolówka powoli wtoczyła się w długi róg jego bramki i było 1:0 dla Pogoni.

Obraz gry nie uległ zmianie - gospodarze cały czas przeważali, częściej mieli piłkę, jednak mieli problemy z tym, by poważnie zagrozić bramce Stipicy. Na przerwę goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Lechia cały czas dążyła do wyrównania, ale większość z jej akcji była czytelna dla defensorów Pogoni, którzy byli w stanie zatrzymywać przeciwników.

Minimalnie pomylił się Flavio, który próbował uderzenia głową, Stipica musiał bronić strzał Saiefa, poza tym jednak nie było mowy o tym, by Pogoń była zepchnięta do rozpaczliwej defensywy. Lechia zbyt często myliła się w budowaniu akcji, zdarzały się jej proste błędy, po których piłkarze Pogoni byli w stanie urywać cenne sekundy, które przybliżały ich do zwycięstwa.

Zawodnicy Kosty Runjaicia dopięli swego - zdołali wywalczyć w Gdańsku komplet punktów, wyprzedzając Lechię w tabeli Ekstraklasy. "Portowcy" wskoczyli na szóstą pozycję, po pięciu rozegranych meczach mając dziesięć punktów. Lechia z jednym punktem mniej zajmuje siódme miejsce.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Alexander Gorgon (23).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Bartosz Kopacz, Tomasz Makowski, Michał Nalepa. Pogoń Szczecin: Damian Dąbrowski, Luis Mata, David Stec.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Mecz bez udziału publiczności.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (73. Mateusz Żukowski), Tomasz Makowski (79. Mateusz Sopoćko), Jarosław Kubicki, Kenny Saief (79. Maciej Gajos), Conrado (62. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (62. Łukasz Zwoliński).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec (42. Benedikt Zech), Hubert Matynia (66. Luis Mata) - Sebastian Kowalczyk (86. Santeri Hostikka), Damian Dąbrowski, Alexander Gorgon (86. Tomas Podstawski), Kacper Smoliński (66. Maciej Żurawski), Michał Kucharczyk - Luka Zahović.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:0)
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3 (1:2)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Piast Gliwice 7 0 1 6 3-12 1 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze