X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biegacze i rowerzyści muszą nosić maseczki? Ministerstwo doprecyzuje stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 14:32
Od 10 października cała Polska stanie się strefą żółtą, co oznacza konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czy biegacze i rowerzyści muszą obawiać się zmian? - Podczas uprawiania sportu nie trzeba zasłaniać nosa i ust - taką wiadomość od rzecznika Ministerstwa Zdrowia zacytował portal naszosie.pl. My staramy się doprecyzować te informacje. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/faboi

Zwiększenie liczby przypadków koronawirusa w Polsce sprawiło, że rządzący musieli zaostrzyć metody walki z pandemią. Od 10 października cała Polska stanie się więc tzw. żółtą strefą, w której m.in. obowiązuje konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wiele osób uprawiających rekreacyjnie sport zastanawiało się, czy powyższy obowiązek będzie dotyczył też biegania lub jazdy rowerem.

"Podczas uprawiania sportu nie trzeba zasłaniać ust i nosa" - SMS-a o takiej treści od rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza zacytował portal naszosie.pl zajmujący się kolarstwem. 

Czytaj także:

Chcemy doprecyzować te informacje, aby mieć pewność, że w każdym przypadku - w miejscach  przeznaczonych to uprawiania sportu - stadionach, boiskach, torach czy także w lasach i na ścieżkach rowerowych - nie trzeba będzie mieć masek podczas treningu. Dlatego skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Wojciechem Andrusiewiczem, który zalecił kontakt z Biurem Komunikacji Ministerstwa.

- Czekamy na odpowiedź z Departamentu Prawnego. Nie mamy jeszcze projektu rozporządzenia, jak tylko taki otrzymamy przekażemy je państwu - poinformowano nas w Biurze Komunikacji Ministerstwa.

Czekamy na odpowiedź na nasze pytania:

- Czy rowerzysta jadący do pracy ścieżką rowerową musi mieć maskę?

- Czy osoba biegająca po parku, czy osiedlowych uliczkach musi mieć maskę?


Niezależnie podczas biegania obowiązkowe pozostaje zachowanie dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra.

/empe, ah, naszosie.pl 

Czytaj także

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 18:27
Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2 – poinformowała w środę dziennikarzy sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.
rozwiń zwiń