Żużlowe Grand Prix. Bartosz Zmarzlik przeszedł do historii. "Ten tytuł ma cudowny smak"

2020-10-04, 09:30

Bartosz Zmarzlik. Foto: materiały prasowe/Orlen Team

- Ten tytuł ma cudowny smak. Jako pierwszy Polak zdobyłem drugi tytuł i jako pierwszy go obroniłem - powiedział Bartosz Zmarzlik, który na Motoarenie w Toruniu obronił tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Gorzowianin dokonał tego jako pierwszy Polak w historii.

• Tytuły mają na swoim koncie również: Jerzy Szczakiel (1973) i Tomasz Gollob (2010)
  • Srebrny medal zdobył Brytyjczyk Tai Woffinden, a brązowy Szwed Fredrik Lindgren

Cykl Speedway Grand Prix zakończył się ósmą rundą w Toruniu. Zmarzlik wspierany przez polski koncern PKN Orlen dzięki równej formie i świetnej jeździe po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej sezonu.

25-latek po zawodach nie dowierzał, że udało mu się ponownie wygrać cały cykl zawodów (IAR) 0:26
+

Żużlowe Grand Prix. Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata. Premier: zrobił to

Podobnie jak przed rokiem, również na Motoarenie w Toruniu Bartosz Zmarzlik sięgnął po tytuł mistrza świata. Wcześniej w tym cyklu triumfowali Jerzy Szczakiel (1973) i Tomasz Gollob (2010). Gorzowianin jako jedyny z polskich żużlowców dokonał tego dwa razy.

W którym momencie 25-latek uświadomił sobie, że zostanie mistrzem świata? (IAR) 0:23
+

- Przed sezonem mówiono mi, że obrona tytułu jest trudna. Jest piekielnie ciężka i trudna, ale ten tytuł ma cudowny smak. Jako pierwszy Polak zdobyłem drugi tytuł i jako pierwszy go obroniłem - powiedział po zawodach Zmarzlik.

Zmarzlik dziękuje kibicom za ich wsparcie (IAR) 0:34
+

Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 cykl FIM Speedway Grand Prix w 2020 roku został mocno przemodelowany. W miejsce kilkunastu odbywających się rund na torach całego Świata, władze FIM zdecydowały się na cztery dwudniowe zawody we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Pradze.

Bartosz Zmarzlik wygrał w Toruniu ostatnie w sezonie zawody żużlowego Grand Prix i zdobył drugi w karierze (a zarazem drugi z rzędu) tytuł mistrza świata. O szczegółach Tomasz Kowalczyk (IAR) 3:12