X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Międzynarodowe imprezy łyżwiarskie odwołane do końca roku. Niedźwiedzki: to błędna decyzja

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 13:00
Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) odwołała dwa kolejne zawody Pucharu Świata w short tracku i jednocześnie poinformowała, iż w 2020 roku nie odbędą się żadne imprezy tego cyklu w łyżwiarstwie szybkim. 
Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki
Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki Foto: Rafał Oleksiewicz/PZŁS
  • W dniach 16-18 października w Białymstoku odbędą się mistrzostwa Polski w short tracku, natomiast w ostatni weekend października na długim torze w Tomaszowie Mazowieckim zaplanowane są mistrzostwa Polski na dystansach
  • Tegoroczny Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim miał rozpocząć się w połowie listopada w Tomaszowie Mazowieckim. Te zawody, podobnie jak kolejne w Stavanger, Salt Lake City i Calgary, zostały odwołane przed miesiącem

Wcześniej planowano, iż najlepsi panczeniści na świecie przyjadą do Holandii, gdzie, mieszkając w zamkniętym ośrodku, będą uczestniczyć w zawodach organizowanych na jednym torze. Federacja uznała, że to dobry pomysł, prace związane z organizacją tego przedsięwzięcia trwały, a – jak poinformowała ISU – koncepcja organizacji zawodów w jednym miejscu jest najlepsza, a jej budżet jest akceptowalny. Mimo tego poinformowała, iż z powodu rezygnacji niektórych reprezentacji – nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Chiny i Japonię – w tym roku ściganie się nie odbędzie. Przedstawiciele federacji nie wykluczają, iż dojdzie do tego w przyszłym roku.

Natalia Maliszewska 1200F.jpg
Oficjalnie: Gdańsk gospodarzem mistrzostw Europy w short tracku w 2021 roku

– Uważam, że to błędna decyzja, która stawia łyżwiarzy szybkich w bardzo trudnej sytuacji. Koncepcję startów w jednym miejscu w Holandii popierało 24 z 26 federacji, a Holendrzy już pracowali nad szczegółami. My musimy wrócić do ścigania. Federacje w innych sportach są w stanie zorganizować międzynarodową rywalizację i my też powinniśmy. Odwołanie wszystkich zawodów to zła decyzja dla łyżwiarzy – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Przypomnijmy, że tegoroczny Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim miał rozpocząć się w połowie listopada w Tomaszowie Mazowieckim. Te zawody, podobnie jak kolejne w Stavanger, Salt Lake City i Calgary, zostały odwołane przed miesiącem. Wtedy ISU ogłosiła również, iż nie odbędą się zawody Pucharu Świata w short tracku w Montrealu i Laval, a teraz dodatkowo odwołano także imprezy w Seulu i Pekinie. To oznacza, że do końca 2020 roku nie odbędą się żadne międzynarodowe zawody firmowane przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.


– Będziemy teraz zastanawiać się z trenerami, jak zapewnić naszym zawodnikom możliwość rywalizacji międzynarodowej. Samymi treningami nie uda się zbudować odpowiedniej formy, dlatego starty i możliwość ścigania się z innymi zawodnikami jest w naszym sporcie bardzo ważna. Wiem, że są już pomysły, by organizować międzynarodowe zawody – dodaje Niedźwiedzki.

Aktualnie w kalendarzu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego są tylko imprezy krajowe. W dniach 16-18 października w Białymstoku odbędą się mistrzostwa Polski w short tracku, natomiast w ostatni weekend października na długim torze w Tomaszowie Mazowieckim zaplanowane są mistrzostwa Polski na dystansach.

Czytaj także: 

inf. prasowa

Czytaj także

Lara van Ruijven nie żyje. Dramatyczna śmierć mistrzyni świata

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 00:38
Reprezentantka Holandii w short tracku Lara van Ruijven, która pod koniec czerwca trafiła do szpitala, zmarła - poinformował holenderski związek KNSB. U zawodniczki podczas zgrupowania kadry w narodowej stwierdzono zaburzenia autoimmunologiczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto łyżwiarstwa w Polsce. Gdańsk gospodarzem ME w short tracku w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:51
Gdańsk będzie gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy w short tracku - poinformowały władze światowego łyżwiarstwa. Mistrzostwa mają odbyć się w Hali Olivia w dniach 15-17 stycznia 2021.
rozwiń zwiń