Bundesliga: zawrzało na treningu Bayernu. Starcie Lewandowski - Cuisance wyjaśnił Flick - "Po ojcowsku go pocieszył"

2020-09-28, 19:31

Według niemieckiego "Bilda" na poniedziałkowym treningu Bayernu Monachium doszło do spięcia, w którym udział wziął między innymi Robert Lewandowski.

• W pierwszej kolejce mistrz Niemiec rozbił u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0
  • Bawarczycy w miniony czwartek sięgnęli po Superpuchar Europy wygrywając z Sevillą
  • W niedzielnym starciu 2. kolejki Bundesligi na wyjeździe Bayern przegrał z TSG 1899 Hoffenheim (4:1)
  • Robert Lewandowski, rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, Polak na boisku pojawił się w drugiej połowie, zmieniając Joshuę Zirkzee (56'). Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2018 roku
  • W poniedziałek Bayern trenował przy Saebener Strasse

Bundesliga: Augsburg Gikiewicza pokonał Borussię Dortmund. Piszczek poza kadrą

Po porażce z TSG 1899 Hoffenheim piłkarze Bayernu nie są w najlepszych humorach. Podczas poniedziałkowego treningu Robert Lewandowski miał ostro sfaulować Mickaela Cuisance’a. Młody Francuz upadł na murawę i długo się z niej nie podnosił. Trener Hansi Flick nie przerwał jednak treningu. Obolały Cuisance po chwil zaczął głośno krzyczeć oraz gestami pokazywać, w kierunku kapitana reprezentacji Polski, że ten źle go potraktował.

Według relacji "Bilda", "Lewy" nie zareagował na krzyki 21-latka. Tymczasem trener Flick po zajęciach wziął Cuisance na stronę i "po ojcowsku wziął go w ramiona i pocieszył".

Niedzielna porażka 1:4 z Hoffenheim przerwała długą serię zwycięstw mistrza Niemiec. Lewandowski rozpoczął starcie na ławce rezerwowych. Ostatni raz Polak taka sytuacja miała miejsce 25 września 2018 roku przeciwko Augsburgowi.

Robert Lewandowski po meczu o Superpuchar Europy podkreślał, że on i jego koledzy są mocno zmęczeni. Decyzją Hansiego Flicka Polak odpoczywał więc po wygranej z Sevillą. Napastnika mistrza Niemiec w Hoffenheim zastąpił Joshua Zirkzee.

Bundesliga: Lewandowski i Bayern wyczerpani. "Pięć dni w beczkach z lodem byłoby przyjemne"