Ekstraklasa: Jagiellonia - Zagłębie. Bezbarwny mecz białostoczan, "Miedziowi" na podium

2020-09-26, 21:55

Radość zawodników KGHM Zagłębia Lubin ze strzelonej bramki podczas meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Foto: PAP/Artur Reszko

W ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z KGHM Zagłębiem Lubin 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w pierwszej połowie Lorenco Simić.

• Tytułu broni Legia Warszawa
  • Liderem pozostaje Górnik Zabrze
  • We wcześniejszych meczach Cracovia zremisowała u siebie z Rakowem Częstochowa 2:2, z kolei Lechia Gdańsk pewnie pokonała u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1

Ekstraklasa: Cracovia - Raków. "Pasy" wyszarpały punkt w końcówce meczu

Lepiej w mecz na Podlasiu weszli podopieczni Martina Seveli. Już po dziesięciu minutach gry piłkarze Zagłębia Lubin objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu mocnym uderzeniem głową piłkę do siatki Jagiellonii Białystok skierował Lorenco Simić.

W 29. minucie piłka ponownie znalazła się w bramce gospodarzy, jednak gol Samuela Mraza nie został uznany. Zawodnik "Miedziowych" był na pozycji spalonej.

Jeszcze w pierwszej odsłonie drużyna Bogdana Zająca chciała strzelić wyrównującego gola, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron "Jaga" starała się odrobić straty. Jedną z najdogodniejszych okazji miał Jesus Imaz, który z bliskiej odległości strzelił tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna.

Gospodarze przez cały czas próbowali skruszyć defensywę przyjezdnych, jednak nieskutecznie.

W końcówce jeszcze mocno z dystansu przymierzył Imaz, ale dobrą interwencja popisał się golkiper Zagłębia.

Dzięki wygranej Zagłębie Lubin awansowało na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 10 punktów. Jagiellonia Białystok jest na piątej pozycji (8 pkt).

Tak porażkę swojego zespołu komentuje trener Jagiellonii Bogdan Zając (IAR) 0:18
+

Szkoleniowiec Zagłębia Słowak Martin Ševela jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy (IAR) 0:16
+

5. kolejka Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: L. Simić - 10

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

JagielloniaPavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn (78. Ariel Borysiuk), Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (46. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski (56. Bartosz Bida), Jesus Imaz, Jakov Puljić (73. Fedor Cernych)

ZagłębieDominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Lubomir Guldan, Sasa Balić, Sasa Zivec, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba (89. Jakub Wójcicki), Patryk Szysz, Samuel Mraz (63. Rok Sirk)

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 4 0 1 3 0-4 1 -4
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze