Ekstraklasa: Cracovia - Raków. "Pasy" wyszarpały punkt w końcówce meczu

2020-09-26, 17:00

Zawodnik Cracovii Matej Rodin (L) i Vladislavs Gutkovskis (P) z Rakowa Częstochowa podczas meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Art Service

W pierwszym sobotnim mecz 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Cracovia zremisowała u siebie z Rakowem Częstochowa (2:2). Gola dającego remis strzelił w doliczonym czasie gry Ivan Fiolić.

• Tytułu broni Legia Warszawa
  • Liderem pozostaje Górnik Zabrze
  • Gole dla Rakowa strzelili: w 11 minucie Czech Tomáš Petrášek i w 15 minucie Słoweniec David Tijanić. W 21 minucie bramkę dla Cracovii zdobył Filip Piszczek. Wynik spotkania w 6 minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy ustalił Chorwat Ivan Fiolić
  • W pozostałych sobotnich spotkaniach Lechia Gdańsk zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała o godzinie 17.30, a o godzinie 20.00 Jagiellonia Białystok zmierzy się z KGHM Zagłębiem Lubin

Przez pierwszy kwadrans goście bezwzględnie dominowali na boisku. W 11. minucie David Tijanić precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a ten – niespodziewanie dla obrońców Cracovii – pojawił się stoper Tomas Petrasek i strzałem głową pokonał Kamila Niemczyckiego.

Goście poszli za ciosem i cztery minuty później prowadzili już 2:0. Tijanić tym razem popisał się kapitalnym strzałem z dystansu.

Gospodarze szybko się jednak pozbierali. W 21. minucie Sergiu Hanca dośrodkował z rzutu rożne, a Filip Piszczek głową wpakował piłkę do siatki.

Gol Dawida Kownackiego w wygranym meczu Fortuny Duesseldorf

Cracovia jeszcze przed przerwą mogła odrobić straty, ale Ivan Fiolić nie wykorzystał dwóch dobrych okazji, aby pokonać Jakuba Szumskiego.

W drugiej połowie mecz miał znacznie mniej ciekawy przebieg. Cracovia atakowała, ale nie stwarzała zbyt wielu okazji. Najbliżej powodzenia był w 79. Minucie Marcos Alvarez, po którego strzale piłka otarła się o zewnętrzną część poprzeczki.

W doliczonym czasie gry szansy na trzeciego gola nie wykorzystali debiutujący w Rakowie Ivi Lopez i Sebastian Musiolik. To się srodze zemściło.

Cracovia wywalczyła rzut wolny. Po jego rozegraniu i wrzutce w pole karne Matej Rodin zgrał piłkę głową do Ivana Fiolicia, który strzałem z około trzynastu metrów pokonał Szumskiego. Cała sytuacja była jeszcze sprawdzana przez arbitra VAR, gdyż zachodziło podejrzenie, że Rodin był na spalonym, lecz ostatecznie gol został uznany.

00:23 Probierz.mp3 Szkoleniowiec zespołu z Krakowa Michał Probierz, pomimo tego, że jego zespół zremisował w ostatnich sekundach meczu, nie był zadowolony z wyniku (IAR)

To był drugi kolejny mecz na swoim stadionie, w którym "Pasy" uratowały remis w doliczonym czasie gry.

5. kolejka Ekstraklasy

Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Tomas Petrasek (11-głową), 0:2 David Tijanić (15), 1:2 Filip Piszczek (21-głową), 2:2 Ivan Fiolic (90+6)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz, Sergiu Hanca, Florian Loshaj, Milan Dimun (63. Tomas Vestenicky) - Ivan Fiolić, Pelle van Amersfoort, Thiago (46. Marcos Alvarez) – Filip Piszczek (75. Rivaldinho)

Raków: Jakub Szumski – Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz - Fran Tudor, Petr Schwarz (90+4. Giannis Papanikolaou), Igor Sapała, Patryk Kun (90+3. Andrzej Niewulis) - David Tijanić (80. Piotr Malinowski), Marcin Cebula (60. Ivi Lopez) - Vladislavs Gutkovskis (80. Sebastian Musiolik)

00:29 Papszun.mp3 Trener Rakowa Marek Papszun przyznał, że Cracovia nie jest łatwym rywalem (IAR)