Bundesliga: Bayern - Schalke. Demolka w Monachium, Lewandowski i spółka przeszli do historii

2020-09-19, 09:05

Robert Lewandowski, Bayern Monachium. Foto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie rozbił na inaugurację Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0. Jest to najwyższy wynik na otwarcie sezonu w historii niemieckich rozgrywek.

• Obecnym mistrzem Niemiec jest Bayern Monachium
  • W minionym sezonie Bawarczycy sięgnęli po potrójną koronę
  • Robert Lewandowski rozpoczął sezon od gola i asysty

Podopieczni Hansiego Flicka zaledwie kilkanaście dni po triumfie w Lidze Mistrzów z przytupem weszli w otwarcie sezonu 2020/2021. Na inaugurację Bundesligi Bawarczycy rozbili drużynę Schalke 8:0, a Lewandowski wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę.

Bundesliga: Bayern zaczął z przytupem. Schalke rozgromione, Lewandowski z golem i asystami

Klasę piłkarzy Bayernu docenili również niemieccy dziennikarze, którzy wysoko ocenili obrońców tytułu. Po meczu Flick przyznał w rozmowie z mediami, że jego podopieczni powinni w pierwszej połowie strzelić dwa, trzy, a nawet cztery gole więcej...

Nigdy wcześniej w Bundeslidze nie było takiego wyniku na inaugurację rozgrywek. Tym samym Bawarczycy kolejny raz ustanowili nowy rekord ligowy, a Lewandowski ponownie wpisał się na karty historii.

Ponadto na Allianz Arenie w drugiej połowie meczu pojawił się Jamal Musiala, który w 72. minucie zmienił Serge'a Gnabry'ego. Zaledwie dziesięć minut później w swoim debiucie zdobył bramkę i stał się najmłodszym strzelcem w historii Bayernu, mając dokładnie 17 lat, 6 miesięcy i 23 dni. Asystował mu Lewandowski.

Kolejny swój mecz piłkarze Bayernu rozegrają w czwartek 24 września w Budapeszcie z Sevillą w ramach Superpucharu Europy. Początek o godz. 21.