NBA: kłopoty obrońców tytułu. Raptors o krok od odpadnięcia

2020-09-08, 12:52

Jaylen Brown był liderem Celtics . Foto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Broniący tytułu koszykarze Toronto Raptors przegrali w poniedziałek z Boston Celtics 89:111 i są blisko odpadnięcia w półfinale Konferencji Wschodniej ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają bowiem 2-3.

• Celtics prowadzili przez całe spotkanie i bez większych problemów pokonali zespół z Kanady
  • Więcej emocji było w trzecim starciu między Clippers a Nuggets

NBA: Milwaukee Bucks uniknęli wyeliminowania

Brown zachowuje czujność

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Celtics nawet przez moment nie przegrywali, a już po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 14 punktów. Później wzrosła nawet do 30.

- Zadanie nie jest jeszcze wykonane. Wciąż czeka nas mnóstwo roboty, aby znaleźć się w kolejnej rundzie - powiedział Jaylen Brown, najlepszy tego dnia strzelec Celtics.

Brown na swoim koncie zapisał 27 punktów. Kemba Walker dołożył 21.

- Po prostu nie graliśmy wystarczająco ostro. Brakowało nam werwy. To się zdarza. Teraz musimy przeanalizować to spotkanie i w kolejnym zagrać, jakby stawką było nasze życie - przyznał rozgrywający Raptors Kyle Lowry.

Dla kanadyjskiej drużyny najwięcej punktów - 18 - zdobył Fred VanVleet.

Clippers na prowadzeniu

W półfinale Konferencji Zachodniej natomiast Los Angeles Clippers pokonali Denver Nuggets 113:107 i objęli prowadzenie w serii 2-1.

W tym spotkaniu emocji było znacznie więcej. Na początku czwartej kwarty Nuggets prowadzili 97:90, ale końcówka należała do ekipy z "Miasta Aniołów".

Prym w jej szeregach wiedli Paul George, który zdobył 32 pkt oraz Kawhi Leonard - 23 i 14 zbiórek. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Serb Nikola Jokić - 32 pkt, 12 zbiórek i osiem asyst.

Statystyka sprzyja teraz Clippers. Przy remisie 1-1, drużyna która wygrała trzecie spotkanie triumfowała w całej serii w 73,5 proc. przypadków.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nie daje nam się dużych szans na sukces. Naprawdę nie dbamy o to, co się o nas myśli, szczególnie poza Kolorado - powiedział trener Nuggets Mike Malone.

Kolejne mecze w tych parach zaplanowano na środę.

Skoszarowani w Orlando

Od wznowienia sezonu, przerwanego ze względu na pandemię koronawirusa, wszystkie spotkania ligi NBA odbywają się w zamkniętym ośrodku Disney World pod Orlando na Florydzie.

Wyniki poniedziałkowych meczów drugiej rundy fazy play off koszykarskiej ligi NBA: