X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bańka ostrzega USA przed srogimi konsekwencjami. "Grożenie amerykańskim sportowcom jest haniebne"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 17:00
- Konsekwencje wycofania finansowania Światowej Agencji Antydopingowej przez USA mogą być surowe dla amerykańskich sportowców - powiedział w wywiadzie dla Reutersa szef WADA Witold Bańka. W grę wchodzi nawet wykluczenie Stanów Zjednoczonych z igrzysk olimpijskich.
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: www.msit.gov.pl/pl/dla-mediow

WADA w ostrym konflikcie z USA znajduje się od 24 czerwca, kiedy funkcjonujące przy Białym Domu Biuro ds. Krajowej Polityki Kontroli Narkotyków (ONDCP) opublikowało raport na jej temat.

Krytykowano WADA m.in. za opieszałe działanie w związku ze skandalem dopingowym w Rosji. Domagano się wprowadzenia poważnych zmian strukturalnych w funkcjonowaniu organizacji, pod groźbą wycofania finansowania.

Budżet WADA (ok. 38 mln dolarów) w połowie finansuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a drugą część rządy krajów. Składka USA wynosi 2,7 mln.

WADA w odpowiedzi przygotowała kontrraport, w którym wykazała błędy w amerykańskim dokumencie, za którego przygotowaniem, zdaniem Bańki, stał szef Amerykańskiej Agencji Antydopingowej Travis Tygart.

- Mam wrażenie, że USADA chciałaby przejąć kontrolę nad światowym systemem antydopingowym. Cały ten raport jest próbą podważenia WADA jako globalnego regulatora walki z dopingiem. Próbą przedstawienia WADA jako organizacji, która rzekomo nie radzi sobie z tym zadaniem - powiedział Bańka w lipcowym wywiadzie.

Teraz WADA przeszła do ofensywy.

- Konsekwencje wycofania finansowania WADA przez USA mogą być surowe i dalekosiężne dla amerykańskich sportowców. Zwróciło się do nas kilka rządów państw, które zszokowały amerykańskie groźby. Chcą one, abyśmy rozważyli poprawkę definicji standardu zgodności. Brak wpłaty kontrybucji na rzecz WADA miałby skutkować uznaniem agencji antydopingowej z tego kraju za nieprzestrzegającą Światowego Kodeksu Antydopingowego - powiedział Bańka Agencji Reutera.

Czytaj także:

Zasady Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego stanowią, że uczestnicy igrzysk muszą wypełniać standard zgodności WADA.

Tygart groźbę WADA uważa za pustą i bezprawną.

- Nielegalne grożenie amerykańskim sportowcom jest haniebne. Powinni poświęcić czas na naprawę i uczynienie WADA taką, jaką chce świat, czyli silną i niezależną. Coś jest nie tak, gdy globalny regulator atakuje jednego ze swoich kluczowych partnerów, który robi wszystko, aby przestrzegać zasad, a przymyka oko na kraj taki jak Rosja, który prowadzi sponsorowany przez państwo program dopingowy - powiedział Tygart Reutersowi.

W przyszłym roku w Tokio mają się odbyć przełożono z 2020 letnie igrzyska olimpijskie.

Zobacz więcej na temat: doping USA SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

WADA zmuszona do reform? USA bronią kontrowersyjnego raportu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:37
Dyrektor Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) Travis Tygart wyraził nadzieję, że groźba wycofania składki, jaką Stany Zjednoczone wnoszą do kierowanej przez Witolda Bańkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), wymusi reformę tej instytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdłużej nie pobity rekord lekkoatletyczny naszej planety. Czy Jarmila Kratochvilova była "czysta"?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 06:00
26 lipca 1983 rok. Jarmila Kratochvilova pobiła rekord świata na 800 metrów wynikiem 1:53,28. Na mityngu lekkoatletycznym w Monachium. To było 37 lat temu. Od czasu do czasu w naszej sportowej historii pojawiały się wyniki jak z dalekiej przyszłości. Czy mogliśmy je osiągnąć bez wspomagania?
rozwiń zwiń