ME w kolarstwie: brązowy medal Marty Jaskulskiej

2020-08-24, 15:54

Marta Jaskulska. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Marta Jaskulska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas zawodniczek do lat 23 we francuskim Plouay. Polka pokonała 25,6 km w 37.11 i była wolniejsza o 1.18 od triumfatorki - Niemki Hannah Ludwig.

W czwartek Jaskulska została wicemistrzynią Polski elity w tej konkurencji.

TT Remco Evenepoel .jpg
Koszmar gwiazdy Tour de Pologne. Remco Evenepoel nie wystartuje już w sezonie 2020

Ludwig obroniła tytuł sprzed roku. Na drugim miejscu zawody ukończyła jej rodaczka Franziska Koch, która miała 24 s straty.

Jaskulska nie spodziewała się, że stanie na podium (IAR) 0:45
+

We Francji nieźle spisała się też Aurela Nerlo - zajęła 12. pozycję z wynikiem o 2.21 gorszym od zwyciężczyni.

W rywalizacji mężczyzn U-23 zwyciężył Czech Mathias Vacek, przed Niemcem Marco Brennerem i Włochem Lorenzo Milesim. Najlepszy z Polaków Mateusz Gajdulewicz zajął 18. miejsce.

Marta Jasulska uchodzi za jedną z najzdolniejszych polskich kolarek. W swym dorobku ma sukcesy zarówno na torze, jak i na szosie. Ten medal w swej hierarchii stawia jednak najwyżej (IAR) 0:20
+

Dobrze, ale w czasówce elity pań spisała się Anna Plichta, która zajęła siódme miejsce. Złoto dla Holenderki Anny van der Breggen. Wśród mężczyzn czasówkę elity wygrał Szwajcar Stefan Kueng. Jedyny Polak - Przemysław Kasperkiewicz 22.