X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Legia zdecydowanym liderem, Pogoń wciąż w grze o tytuł - TERMINARZ, WYNIKI, TABELA

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 22:40
Pierwsza część sezonu 2020/2021 zakończyła się 20 grudnia. Ekstraklasa wróciła na boiska 29 stycznia 2021 roku, sezon z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zakończy się po 30 kolejkach.
Oficjalna piłka Ekstraklasy
Oficjalna piłka EkstraklasyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Obecny sezon Ekstraklasy jest wyjątkowy. Po raz ostatni (o ile w przyszłości znów nie będzie reformy) występuje 16 drużyn. Od edycji 2021/22 w rozgrywkach uczestniczyć będzie już 18 zespołów. W związku z tym w maju 2021 roku spadnie tylko jedna ekipa, a z pierwszej ligi awansują trzy.

Z uwagi na krótszy niż zwykle sezon odbędzie się tylko 30, a nie - jak dotychczas - 37 kolejek. W przeciwieństwie do ostatnich lat nie będzie fazy finałowej, z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową. 

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

TERMINARZ rundy jesiennej Ekstraklasy:

1. K O L E J K A (21-24 sierpnia)

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2
Wisła Płock - Stal Mielec 1:1
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Płock - Stal Mielec 1:1
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 

2. K O L E J K A (28-30 sierpnia)

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0
Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:3
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:3
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2
Lech Poznań - Wisła Płock 2:2

3. K O L E J K A (11-14 września)

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1
Cracovia - Stal Mielec 1:1
Warta Poznań - Piast Gliwice 0:0
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:3
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:2
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 3:0
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1

4. K O L E J K A (18-20 września)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4
Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3
Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1
Lech Poznań - Warta Poznań 1:0
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1

5. K O L E J K A (25-27 września)

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0
Cracovia - Raków Częstochowa 2:2
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Lech Poznań - Pogoń Szczecin - przełożony
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 - mecz rozegrany 21 października 
Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2

6. K OL E J K A (3-4 października)

Raków Częstochowa - Wisła Płock 3:0
Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec 1:0
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok - przełożony
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - przełożony
Warta Poznań - Legia Warszawa - przełożony
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4

7. K OL E J K A (17-19 października)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3
Cracovia - Piast Gliwice 1:0
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:0
Stal Mielec - Wisła Kraków 0:6
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1
 - zaległy mecz 5. kolejki

8. K O L E J K A (23-26 października)

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:1
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0
Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1
Lech Poznań - Cracovia 1:1
Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3
 - zaległy mecz 6. kolejki
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0 - zaległy mecz 6. kolejki
Warta Poznań - Legia Warszawa 0:3 - zaległy mecz 6. kolejki

9. K O L E J K A (7-8 listopada)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin (18.00) - przełożony
Raków Częstochowa – Wisła Kraków (20.30) - przełożony
Stal Mielec – Warta Poznań 0:1
Cracovia – Jagiellonia Białystok 3:1
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (20.00) - przełożony

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
 - mecz 10. kolejki 

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (12.30) - przełożony
Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze – Piast Gliwice (17.30) - przełożony
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 0:0 

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
 - mecz 10. kolejki 

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:2
 - zaległy mecz 9. kolejki
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2 - zaległy mecz 9. kolejki

10. K O L E J K A (21-23 listopada)

KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1
Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:3
Cracovia - Legia Warszawa 0:1
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock  5:2

Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin 2:1
 - 
zaległy mecz 9. kolejki

11. K O L E J K A (27-30 listopada)

Wisła Płock - Cracovia 0:1
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2
Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:2
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1

12. K O L E J K A (4-7 grudnia)

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 0:0 - zaległy mecz 9. kolejki 

Cracovia - Wisła Kraków 1:1
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:0
Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:1

13. K O L E J K A (11-14 grudnia)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:5
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:2
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2
Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2
Stal Mielec - Lech Poznań 1:1
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 0:1 

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:4 - zaległy mecz 5. kolejki

14. K O L E J K A (17-20 grudnia)

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1
Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 1:0
Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1
Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0

15. K O L E J K A (29 stycznia - 1 lutego 2021) 

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:2
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1
Warta Poznań - Cracovia 1:0
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:2
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1
Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:4
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:0
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 0:0

16. K O L E J K A (5-8 lutego) 

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0
Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0
Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:0 
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 2:1
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0
Stal Mielec - Wisła Płock - przełożony na 4 marca 

17. K O L E J K A (12-15 lutego)

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:1
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Płock - Lech Poznań 1:0
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 1:0
Górnik Zabrze - Stal Mielec 2:1

18. K O L E J K A (19-22 lutego)

Stal Mielec - Cracovia 0:0
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:2
Legia Warszawa - Wisła Płock 5:2
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:0
Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1

19. K O L E J K A (26 lutego-1 marca)

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Warta Poznań - Lech Poznań 1:2
Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:1
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2
Wisła Płock - Wisła Kraków 1:3
Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1

Stal Mielec - Wisła Płock 2:2 - zaległy mecz 16. kolejki

20. K O L E J K A (5-8 marca)

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:2
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:0
Raków Częstochowa - Cracovia 0:0
Piast Gliwice - Stal Mielec 2:1
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1
Warta Poznań - Wisła Płock 2:0

21. K O L E J K A (12-15 marca)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:1 
Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1
Wisła Płock - Raków Częstochowa 2:2
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0
Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

22. K O L E J K A (19-21 marca)

Piast Gliwice - Cracovia 2:0
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:0
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:0
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:3
Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0
Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4

23. K O L E J K A (3-5 kwietnia)

Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1
Stal Mielec - Raków Częstochowa (15.00) - przełożony
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2
Cracovia - Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1

24. K O L E J K A (9-12 kwietnia)

Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1
Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:2
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:0
Warta Poznań - Stal Mielec 0:0
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:0

25. K O L E J K A (16-18 kwietnia)

Piątek, 16 kwietnia

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 

Sobota, 17 kwietnia

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (15.00)
Raków Częstochowa - Lech Poznań (17.30)
Wisła Kraków - Warta Poznań (20.00)

Niedziela, 18 kwietnia

Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin (12.30)
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok (15.00)
Legia Warszawa - Cracovia (17.30)

26. K O L E J K A (20-21 kwietnia)

Wtorek, 20 kwietnia

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (18.00)
Warta Poznań - Raków Częstochowa (18.00)
Lech Poznań - Lechia Gdańsk (20.30)
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała (20.30)

Środa, 21 kwietnia

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec (18.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków (18.00)
Cracovia - Wisła Płock (20.30)
Piast Gliwice - Legia Warszawa (20.30)

27. K O L E J K A (23-25 kwietnia)

Piątek, 23 kwietnia

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław (18.00)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań (20.30)

Sobota, 24 kwietnia

Górnik Zabrze - Wisła Płock (15.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (17.30)
Wisła Kraków - Cracovia (20.00)

Niedziela, 25 kwietnia

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok (12.30)
Stal Mielec - Pogoń Szczecin (15.00)
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (17.30)

28. K O L E J K A (28 kwietnia-3 maja)

Środa, 28 kwietnia

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (19.00)

Piątek, 30 kwietnia

Wisła Płock - Lechia Gdańsk (18.00)
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (20.30)

Sobota, 1 maja

Legia Warszawa - Wisła Kraków (15.00)
Pogoń Szczecin - Warta Poznań (17.30)
Lech Poznań - Stal Mielec (20.00)

Poniedziałek, 3 maja

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)
Cracovia - Górnik Zabrze (17.30)

Środa, 5 maja 

Stal Mielec - Raków Częstochowa (19.00) - zaległy mecz 23. kolejki

29. K O L E J K A (7-10 maja)
Stal Mielec - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Cracovia
Wisła Kraków - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock
Warta Poznań - Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

30. K O L E J K A (16 maja) - wszystkie mecze o godz. 17.30

Niedziela, 16 maja

Cracovia - Warta Poznań 
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Stal Mielec
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin

----

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1. Legia Warszawa 24 16 4 4 45-24 52 +21
2. Pogoń Szczecin 25 14 5 6 32-17 47 +15
3. Raków Częstochowa 24 12 7 5 37-24 43 +13
4. Piast Gliwice 25 10 8 7 33-25 38 +8
5. Lechia Gdańsk 25 11 5 9 35-29 38 +6
6. Warta Poznań 25 11 3 11 27-26 36 +1
7. Śląsk Wrocław 25 9 8 8 28-24 35 +4
8. Górnik Zabrze 25 9 6 10 27-27 33
9. KGHM Zagłębie Lubin 24 9 5 10 29-32 32 -3
10. Jagiellonia Białystok 24 9 4 11 31-37 31 -6
11. Lech Poznań 25 7 9 9 32-33 30 -1
12. Wisła Kraków 25 7 7 11 34-34 28
13. Wisła Płock 24 6 7 11 27-37 25 -10
14. Cracovia Kraków 24 6 10 8 25-30 23 -5
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała 25 5 6 14 24-52 21 -28
16. PGE FKS Stal Mielec 23 4 8 11 24-39 20 -15

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze
*) Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję

Czytaj także

Ekstraklasa: kibice wrócą na trybuny w tym sezonie? "Wiele zależy od sytuacji epidemiologicznej"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:33
Na obecnym etapie walki z pandemia nie rozważamy zmian w tym zakresie ze względów epidemicznych - przekazały resorty kultury, dziedzictwa narodowego oraz sportu w odpowiedzi na pytanie, czy wobec luzowania niektórych obostrzeń epidemicznych możliwy jest powrót kibiców na stadiony piłkarskie.
rozwiń zwiń