X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Treflu Gdańsk. Dwóch siatkarzy wyzdrowiało

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 12:33
Dwóch siatkarzy i członek sztabu szkoleniowego występującego w PlusLidze Trefla otrzymało w piątek negatywny wynik drugiego testu na obecność koronawirusa. W sumie w gdańskim zespole SARS-CoV-2 stwierdzono u 16 osób – 13 zawodników i trzech członków sztabu.
Siatkarze Trefla
Siatkarze Trefla Foto: Artur Szczepanski/REPORTER

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek 24 lipca, a drugi dwa dni później. Ze względu na dobro osobiste zawodników klub nie podał ich nazwisk. W pierwszej turze w zespole przebadano w sumie 21 osób - 15 siatkarzy i sześciu członków sztabu szkoleniowego. Zainfekowanych zostało 14 osób - 11 graczy oraz trzech członków sztabu.

Czytaj także:

Ze względu na wystąpienie u jednego z zawodników, który miał wynik ujemny, podwyższonej temperatury, sanepid postanowił w jego przypadku powtórzyć badanie. Tym razem wynik był dodatni, zatem podjęto decyzję o wykonaniu testów u pozostałych sześciu osób, u których nie stwierdzono koronawirusa - u trzech graczy i trzech członków sztabu szkoleniowego. Jeden z siatkarzy uzyskał wynik dodatni.

W sumie w gdańskim zespole SARS-CoV-2 potwierdzono u 16 osób – 13 zawodników i trzech członków sztabu. Wszyscy czują się dobrze i przebywają w domu.

W tym tygodniu osoby, u których 10-11 dni temu wystąpiło zakażenie, przeszły ponowne badania. Każdy miał pobierane dwa wymazy w odstępie 24 godzin i oba testy muszą dać wynik ujemny. Do tej pory klub otrzymał trzy wyniki – dwóch zawodników i jednego członka sztabu. Nie stwierdzono u nich obecności koronawirusa.

- Mam nadzieję, że w kolejnych dniach będziemy dowiadywać się o następnych siatkarzach i członkach sztabu, którzy nie są już zakażeni. Czekamy na wyniki testów i w zależności od nich będziemy podejmować decyzje o powrocie w przyszłym tygodniu do treningów. Przed wznowieniem zajęć powtórzymy badania sportowe, które były wykonywane na początku okresu przygotowawczego. Musimy mieć pewność, że wirus nie zostawił śladów w organizmach zawodników i nie ryzykują oni powrotem do treningów - powiedział prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlusLiga: kolejne zakażenie w Treflu. Już dwunastu siatkarzy ma koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 15:00
Liczba siatkarzy występującego w ekstraklasie Trefla Gdańsk zakażonych koronawirusem zwiększyła się do 12. W poniedziałek obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u zawodnika, który w piątek miał powtórzone badanie, a pierwszy test dał wynik ujemny.
rozwiń zwiń