X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

77. Tour de Pologne. Katowicka policja bada okoliczności wypadku Jakobsena

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 11:37
Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Północ wyjaśnia okoliczności środowej kraksy na finiszu pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, w której rannych zostało 6 osób - podała oficer prasowa katowickiej policji Agnieszka Żyłka.
Wypadek na trasie pierwszego etapu 77. Tour de Pologne
Wypadek na trasie pierwszego etapu 77. Tour de PologneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Do późnego wieczora na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady - powiedziała młodsza aspirant Żyłka.

W środę po południu tuż przed metą holenderski kolarz Fabio Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę. W sumie w kraksie poszkodowanych zostało 5 zawodników i sędzia.

Najpoważniejszy jest stan Jakobsena, leczonego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu; w nocy przeszedł pięciogodzinną operację. Według lekarzy, nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia, ale sportowca czeka jeszcze długie leczenie.

Czytaj także:

Groenewegen został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów etap wygrał Jakobsen.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) bada zachowanie innego Holendra Dylana Groenewegena, który spowodował wypadek.

"Zdecydowanie potępiamy niebezpieczne zachowanie” - informuje UCI w oświadczeniu cytowanym przez "Telegraaf" - "Poprosiliśmy naszą komisję dyscyplinarną o zbadanie tego kwestii i podjęcie odpowiednich działań”.


00:30 lang.mp3 Czesław Lang był bardzo poruszony całą sytuacją (IAR)

Posłuchaj
00:32 gruenpeter.mp3 Jak poinformował doktor Paweł Gruenpeter ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu, około 5:30, po 5 godzinach pracy, lekarze skończyli operować Jakobsena (IAR)

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

77. Tour de Pologne. Lang wstrząśnięty wypadkiem Jakobsena. "Tak się nie robi"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 09:07
- To nie była walka fair - skomentował dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang kraksę tuż przed metą pierwszego etapu w Katowicach, w której ucierpiał Fabio Jakobsen. Holenderski kolarz został odwieziony do szpitala w stanie ciężkim. Wypadek spowodował jego rodak Dylan Groenewegen.
rozwiń zwiń