X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Erwina Ryś-Ferens choruje na raka. PZŁS i kibice ruszają z pomocą. "Jesteśmy to winni mistrzyni"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 11:32
Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego pomoże Erwinie Ryś-Ferens. Znakomita przed laty panczenistka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, walczy z rakiem.
Elwira Ryś-Ferens
Elwira Ryś-FerensFoto: PZŁS/Biuro Prasowe

- Wpłacimy na rehabilitację pani Erwiny kwotę dziesięciu tysięcy oraz uruchomimy dużą kampanię informacyjną, by trafić do jak największej liczby kibiców. Za wszystkie sukcesy, za miłość do łyżwiarstwa szybkiego, którą wielu z nas zaraziło się właśnie dzięki sukcesom Erwiny Ryś-Ferens, jesteśmy mistrzyni to winni - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Zbiórkę pieniędzy na jednym z portali założył syn byłej zawodniczki, a o jej problemach informowały media. Ryś-Ferens cztery razy reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich, trzy razy sięgała po brązowy medal mistrzostw świata i wielokrotnie zwyciężała w mistrzostwach Polski.

Kłopoty ze zdrowiem byłej mistrzyni rozpoczęły się trzy lata temu.

- Wtedy zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam chemioterapię i wydawało się, że wszystko było dobrze. Bolała mnie jedynie pachwina, ale nie uznawałam tego jednak za cokolwiek groźnego. Niestety, życie napisało mi smutny scenariusz. Dziś jednak patrzę na to inaczej. Muszę iść do przodu i walczyć - przyznała.

Podczas zbiórki pieniędzy zebrano już ponad 30 tysięcy złotych, planowany jest zakup łózka rehabilitacyjnego, przystosowanie mieszkania, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

– Pani Erwina nigdy nie potrzebowała takiego wsparcia, ale życie po prostu ją zmusiło. Staramy się odpłacić za emocje, których dostarczyła. Jest to dar serca. Erwina Ryś-Ferens to legenda polskich łyżew, która dostarczyła nam tylu emocji, a dziś potrzebuje pomocy. Nie zapominamy o naszych dawnych mistrzach. W akcję włączyli się też nasi obecni zawodnicy, którzy, choćby przez swoje media społecznościowe, będą apelować o pomoc - powiedział Rafał Tataruch.

- Byłam zaskoczona, łezka w oku się zakręciła. Przez całe lata dawałam z siebie wszystko i robiłam wiele dla mojego ukochanego sportu, jakim jest łyżwiarstwo szybkie. To bardzo miłe, że dziś łyżwiarze pamiętają o mnie – mówiła Erwina Ryś-Ferens.

W styczniu była zawodniczka skończyła 65 lat. W trakcie kariery reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa.

PZŁS

Zobacz więcej na temat: łyżwiarstwo szybkie SPORT

Czytaj także

PŚ w łyżwiarstwie szybkim znowu w Polsce. "Umowa została podpisana"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 13:14
Po raz trzeci z rzędu Tomaszów Mazowiecki będzie gościł w tym roku uczestników Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. – Umowa na organizację zawodów została już podpisana – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.
rozwiń zwiń