X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Gdańsk gospodarzem mistrzostw Europy w short tracku w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:24
To już pewne - najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w Gdańsku. Najlepsi zawodnicy z Europy, z medalistką dwóch poprzednich czempionatów Natalią Maliszewską na czele, walczyć będą o medale w hali Olivia w dniach 15-17 stycznia 2021 roku.
Natalia Maliszewska
Natalia MaliszewskaFoto: Rafał Oleksiewicz/Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego
  • Po raz ostatni Polska gościła najlepszych łyżwiarzy w 2006 roku w Krynicy-Zdroju
  • Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego negocjuje również w sprawie organizacji zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim w nadchodzącym sezonie

O prawo organizacji mistrzostw Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wystąpił na początku 2019 roku.

– Chcieliśmy w roku jubileuszu stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego mieć u siebie dużą imprezę, która uświetni te obchody. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska wzięła pod uwagę dobre wyniki naszej kadry, szczególnie Natalii Maliszewskiej, i przyznała nam mistrzostwa Europy w short tracku – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Posłuchaj
00:37 Aida Bella 1.mp3 Mówi Aida Bella - była łyżwiarka specjalizująca się w short tracku, brązowa medalistka mistrzostw Europy w sztafecie sprzed 7 lat (IAR) 

Po raz ostatni Polska była organizatorem mistrzostw Europy w short tracku czternaście lat temu. W 2006 roku najlepszych zawodników w ściganiu na łyżwach po krótkim torze gościła Krynica-Zdrój.

Paweł Abratkiewicz 1200 f kolejne poprawione
W Polsce go nie chcieli, zatrudnili Rosjanie. Abratkiewicz szkoli i zdobywa kolejne medale MŚ i IO [WYWIAD]

– To jest niesamowite wydarzenie, które na pewno zachęci wiele osób, by obejrzeć nasze zawody na żywo. Na pewno będzie bardzo dobra organizacja tych zawodów, a przede wszystkim niesamowita promocja naszej dyscypliny – komentuje decyzję o przyznaniu Polsce mistrzostw Natalia Maliszewska, najlepsza polska zawodniczka short tracku, dwukrotna medalistka dwóch ostatnich edycji europejskiego czempionatu w holenderskim Dordrechcie i węgierskim Debreczynie.

Posłuchaj
00:52 PZLS_MEshorttrack_Gdańsk_0729_KamilaStormowska_audio.mp3 Kamila Stormowska mówi o celach na najbliższy sezon (Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego) 

Podobnie uważa Kamila Stormowska, która z niezłej strony pokazała się w poprzednim sezonie, zdobywając m.in. brązowy medal zawodów Pucharu Świata w Dordrechcie. – Startowałam już kiedyś w Polsce na mistrzostwach świata juniorów i pamiętam tamte chwile. Na pewno będą wielkie emocje móc startować przed własną publicznością – mówi Stormowska.

Polscy zawodnicy już przygotowują się do zbliżającego sezonu, w trakcie którego wystartują m.in. w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata, cyklu Pucharu Świata oraz dwukrotnie w mistrzostwach Polski – na październik zostały przełożone bowiem zawody, które miały się odbyć w marcu w Białymstoku, a z kolei w marcu przyszłego roku – już planowo – ma odbyć się krajowy czempionat w Gdańsku.

Posłuchaj
00:32 Aida Bella 2.mp3 Bella liczy, że zawody wzbudzą większe zainteresowanie polskich kibiców niż miało to miejsce 14 lat temu (IAR)

 

. 

Mistrzostwa Europy w short tracku nie będą jedyną dużą imprezą, którą w najbliższych miesiącach zorganizuje Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Do końca zbliżają się bowiem negocjacje w sprawie organizacji zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim w nadchodzącym sezonie.

Lara van Ruijven Maliszewska 1200.jpg
Natalia Maliszewska wstrząśnięta śmiercią koleżanki. "Będzie mi strasznie brakowało Lary van Ruijven"

– W tej chwili jesteśmy na etapie dogrywania umowy na organizację tej imprezy i myślę, że niebawem będziemy mogli poinformować o pomyślnym finiszu. Wszystko jest na dobrej drodze, byśmy mogli już niedługo potwierdzić, że w tym roku Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim znajdzie się w kalendarzu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim – mówi Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Posłuchaj
01:04 PZLS_MEshorttrack_Gdańsk_0729_NataliaMaliszewska_audio.mp3 Natalia Maliszewska podkreśla, że w Gdańsku szykują się niesamowite zawody (Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego) 

W ostatnich latach Puchar Świata gościł w Tomaszowie Mazowieckim już dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku. W poprzednim sezonie w Arenie Lodowej zorganizowano również mistrzostwa świata juniorów na długim torze.

Wszystkie imprezy zyskały doskonałe oceny przedstawicieli Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. – I to na pewno skutkuje kolejnymi dużymi imprezami, które do nas trafiają – cieszy się Niedźwiedzki, kiedyś chorąży polskiej reprezentacji olimpijskiej w Vancouver i brązowy medalista olimpijski w Soczi.

Posłuchaj
01:15 PZLS_MEshorttrack_Gdańsk_0729_KonradNiedźwiedzki_audio.mp3 Konrad Niedźwiedzki mówi o kolejnych wielkich zawodach w Polsce (Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego) 

/PZŁS/IAR

Czytaj także

Lara van Ruijven nie żyje. Dramatyczna śmierć mistrzyni świata

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 00:38
Reprezentantka Holandii w short tracku Lara van Ruijven, która pod koniec czerwca trafiła do szpitala, zmarła - poinformował holenderski związek KNSB. U zawodniczki podczas zgrupowania kadry w narodowej stwierdzono zaburzenia autoimmunologiczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto łyżwiarstwa w Polsce. Gdańsk gospodarzem ME w short tracku w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:51
Gdańsk będzie gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy w short tracku - poinformowały władze światowego łyżwiarstwa. Mistrzostwa mają odbyć się w Hali Olivia w dniach 15-17 stycznia 2021.
rozwiń zwiń