X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polska firma zaprojektuje "największą skocznię świata". Obiekt w Harrachovie odzyska blask?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 21:52
Firma Archigeum spod Bydgoszczy zaprojektuje największą skocznię narciarską na świecie, jaka ma powstać w czeskim Harrachovie - poinformowała "Gazeta Pomorska". Polska pracownia architektoniczna podpisała w tej sprawie umowę z lokalnymi władzami. Oprócz modernizacji skoczni mamuciej, Archigeum ma też zająć się kwestią mniejszych skoczni i tras biegowych. Obiekt w Harrachovie, na którym dawniej odbywały się zawody najwyższej rangi, od 2014 roku jest zamknięty. 
Skocznia w Harrachovie jest obecnie nieczynna
Skocznia w Harrachovie jest obecnie nieczynna Foto: PAP/CTK/RADEK PETRASEK
  • Kompleks skoczni "Certak" ma odzyskać dawny blask
  • Czesi chcą, by zmodernizowany obiekt był największą skocznią świata - większą od tych w Vikersund i Planicy 
Harrachov 1200 east news.jpg
PŚ w skokach: Harrachov, Szczyrbskie Jezioro, Thunder Bay... skocznie, na których wygrywali najwięksi, dziś popadają w ruinę

Polacy podpisali umowę z władzami Kraju Libereckiego - regionu, na terenie którego znajduje się obiekt. 

Czesi od wielu lat podejmują starania, aby cały obiekt wraz z legendarną skocznią mamucią odbudować i przywrócić mu zasłużone miejsce wśród zimowych sportowych aren świata. W planach jest, aby skocznia mamucia stała się największą na świecie o rozmiarze HS 250 - powiedział Przemysław Gawęda z podbydgoskiej pracowni w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Obiekt wyłączony z użytku 

Modernizacja, której podejmą się polscy projektanci, ma jednak dotyczyć całego kompleksu narciarskiego. Wyremontowane mają zostać też mniejsze skocznie i trasy biegowe. 

Ma to sprawić, by kompleks narciarski w Harrachovie odzyskał dawny blask. Skocznia mamucia od 2014 roku jest wyłączona z użytku. Wówczas odbyły się na niej mistrzostwa świata w lotach narciarskich. 

Źródło: YouTube.com/SztukaLatania 

Uratują "Certak"? 

Przez lata obiekt popadał w ruinę, a w jego ratowanie zaangażowali się polscy i czescy pasjonaci skoków oraz Adam Małysz, który w 2001 roku dwukrotnie wygrał na słynnym "Certaku" konkursy z cyklu Pucharu Świata. Dzięki ich staraniom, udało się zmodernizować najmniejsze skocznie: K-40 i K-70. 

Wsparcie inwestycji obiecał czeski rząd, dzięki czemu możliwa stała się modernizacja kompleksu. Jej pierwszym etapem będzie projekt stworzony przez polską firmę, która w dorobku ma m.in. projekt przebudowanej Średniej Krokwi w Zakopanem. 

pm 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Letnia Grand Prix: zmiana w kalendarzu zawodów w Wiśle. Znika jeden konkurs

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 18:27
Komitet organizacyjny Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle opublikował harmonogram wydarzenia, które zaplanowano na 21-23 sierpnia. Z programu zawodów zniknął ostatecznie zaplanowany na 22 sierpnia konkurs drużynowy, co oznacza, że na beskidzkim obiekcie odbędą się dwa konkursy indywidualne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Straciłem węch i smak". Adam Małysz opowiada o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 13:12
- Gdy zjadłem rosół, pomyślałem sobie "źle przyprawiony". Okazało się, że to był początek - opowiada Adam Małysz o przebiegu choroby, po tym jak u byłego skoczka, a obecnie dyrektora sportowego PZN stwierdzono, że jest on zakażony COVID-19.
rozwiń zwiń