Ekstraklasa: Piast zremisował z Cracovią. Gliwiczanie przegrali walkę o wicemistrzostwo

2020-07-19, 19:25

Piłkarze Piasta Gliwice . Foto: Maciej Gillert/Shutterstock.com

Piast Gliwice zremisował u siebie z Cracovią 1:1 w ostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika przegrali z Lechem Poznań walkę o wicemistrzostwo Polski. "Kolejorz" rozbił w Białymstoku Jagiellonię 4:0.

• Piast zdobył tytuł w sezonie 2018/2019
  • Już wcześniej Legia Warszawa zapewniła sobie mistrzostwo Polski
  • Z Ekstraklasą pożegnały się drużyny: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
  • Z Fortuna 1 Ligi awansowały: Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec

Ekstraklasa: kapitan zostaje w Piaście Gliwice. Gerard Badia przedłużył umowę

Piast Gliwice już na samym początku meczu mógł objąć prowadzenie. Groźnie pod bramką Cracovii zrobiło się za sprawą Tiago Alvesa, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę. Była to pierwsza dogodna sytuacja gospodarzy do strzelenia gola.

Na odpowiedź gospodarze musieli czekać do 29. minuty. Cornel Rapa w polu karnym gliwiczan zagrywał do Mateusza Wdowiaka, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki Piasta.

Mówi szkoleniowiec Piasta Waldemar Fornalik (media klubowe Piast Gliwice) 0:33
+

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Wdowiak mógł strzelić drugiego gola dla "Pasów". Tym razem Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć piłkarzowi Cracovii.

Po zmianie stron kibice gospodarze aż do 75. minuty musieli czekać na wyrównującego gola.

Na kwadrans przed końcem spotkania dośrodkowywał Gerard Badia. Najwyżej wyskoczył Tomasz Jodłowiec, który strzałem głową pokonał Lukasa Hrosso.

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Piast Gliwice zakończył sezon Ekstraklasy na trzecim miejscu. Podopieczni Waldemara Fornalika rywalizowali o wicemistrzostwo Polski z Lechem Poznań, który w Białymstoku rozbił Jagiellonię 4:0.

Studio S-13, a w nim mecze ostatniej, 37. kolejki Ekstraklasy część 1. (PR1) 51:36
+

37. kolejka Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: M. Wdowiak - 29, T. Jodłowiec - 76

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Uros Korun, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Tiago Alves (57. Gerard Badia), Patryk Sokołowski, Tomasz Jodłowiec, Sebastian Milewski - Piotr Parzyszek (65. Dominik Steczyk), Kristopher Vida (83. Patryk Tuszyński)

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Florian Loshaj (52. Milan Dimun), Pelle van Amersfoort, Ivan Fiolic (75. Thiago), Mateusz Wdowiak - Tomas Vestenicky (86. Daniel Pik)

Studio S-13, a w nim mecze ostatniej, 37. kolejki Ekstraklasy część 2 (PR1) 52:32

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. ŁKS Łódź 37 6 6 25 33-68 24 -35 - spadek
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decyduje wyższa lokata po sezonie zasadniczym

Trener "Pasów" Michał Probierz dostrzega dużo pozytywów po ostatnim ligowym spotkaniu w tym sezonie (media klubowe Cracovia) 0:27