Ekstraklasa: Pogoń podbiła stolicę. Legia odebrała puchar i medale

2020-07-19, 19:26

Zawodnik Legii Warszawa Mateusz Cholewiak (P) i Michał Listkowski (L) z Pogoni Szczecin podczas meczu grupy mistrzowskiej, 37. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Foto: PAP/Leszek Szymański

Na zakończenie sezonu piłkarskiej Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 1:2. Po meczu podopieczni Aleksandara Vukovicia odebrali puchar i medale za mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020.

• Już wcześniej Legia Warszawa zapewniła sobie mistrzostwo Polski
  • Z Ekstraklasą pożegnały się drużyny: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
  • Z Fortuna 1 Ligi awansowały: Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Legia Warszawa już w 35. kolejce po wygranej z Cracovią zapewniła sobie 14. tytuł w historii.

Pierwsza połowa toczyła się dość spokojnym tempie. Więcej piłką grali piłkarze Pogoni, ale nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji pod bramką warszawian.

Mistrzostwo Polski już wcześniej zapewniła sobie Legia (69 pkt). Trener warszawian odebrał więc gratulacje. Z Aleksandarem Vukoviciem rozmawiał Andrzej Janisz (PR1) 2:20
+

Ciekawie zrobiło się na kilka minut przed przerwą. Piłkę w polu karnym Legii otrzymał Marcin Listkowski, który oszukał Mateusza Wieteskę i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce mistrza Polski.

Jeszcze w doliczonym czasie z bliskiej odległości przymierzył Mateusz Cholewiak, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dante Stipicę.

Mówi szkoleniowiec stołecznej drużyny Aleksandar Vuković (media klubowe Legii Warszawa) 0:57
+

W drugiej połowie Legia miała możliwość doprowadzić do wyrównania, ale dobrze między słupkami "Portowców" spisywał się Stipica. Jedną z okazji miał Damian Warchoł, ale dobrze zachował się golkiper gości.

W 82. minucie Adam Frączczak ustalił wynik meczu, zdobywając drugiego gola dla drużyny gości.

Studio S-13, a w nim mecze ostatniej, 37. kolejki Ekstraklasy część 1. (PR1) 51:36
+

Jeszcze w doliczonym czasie gry debiutant Warchoł zdobył dla Legii bramkę kontaktową, ale do końca wynik nie uległ już zmianie.

Przyznano nagrody indywidualne Ekstraklasy. Jorge Felix z Piasta wybrany piłkarzem sezonu

Po ostatnim gwizdku sędziego Damiana Kosa piłkarze Legii Warszawa odebrali trofeum za mistrzostwo Polski.

37. kolejka Ekstraklasy:

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

Bramki: M. Listkowski - 37, A. Frączczak - 82, D. Warchoł - 90+2

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Legia: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Inaki Astiz, Ariel Mosór (63. William Remy), Luis Rocha - Radosław Cielemęcki (80. Mateusz Grudziński), Bartosz Slisz, Mateusz Wieteska, Maciej Rosołek, Mateusz Cholewiak - Szymon Włodarczyk (63. Damian Warchoł)

Pogoń: Dante Stipica - Benedikt Zech, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk (75. Kacper Smoliński), Tomas Podstawski, Kamil Drygas (65. Damian Dąbrowski), Paweł Cibicki (69. Maciej Żurawski), Marcin Listkowski - Adam Frączczak

Studio S-13, a w nim mecze ostatniej, 37. kolejki Ekstraklasy część 2 (PR1) 52:32