Neymar zdecydował się na szalony rzut karny. Icardi był czujny [wideo]

2020-07-18, 10:57

Neymar . Foto: shutterstock.com/Stefan Ugljevarevic

PSG rozbiło 7:0 Waasland-Beveren w meczu sparingowym, który zwrócił uwagę nie tylko wysoką wygraną mistrzów Francji, ale także nietypowym wykonaniem rzutu karnego.

Rywalizacja w Ligue 1 zakończyła się przedwcześnie pod koniec kwietnia z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze we Francji nie dokończyli sezonu, ale PSG przyznano tytuł mistrzów Francji. Teraz przed PSG rywalizację w Lidze Mistrzów - w 1/8 finału pokonali Borussię Dortmund, a w ćwierćfinale zagrają z Atalantą.

PSG przygotowuje się więc do sierpniowej rywalizacji w Lidze Mistrzów oraz do kolejnego sezonu i szuka możliwości gry. Okazją do treningu był mecz sparingowy z belgijską drużyną Waasland-Beveren.

Piłkarze rozegrali spotkanie w stylu zbliżonym do rywalizacji hokeistów, trenerzy umówili się na grę cztery razy po pół godziny.

Gospodarze wygrali wysoko -  gole zdobywali Mauro Icardi, Neymar, Kylian Mbappe, Eric Maxim Choupo-Moting (dwie), Loic Mbe Soh i Aleksandar Vukotić (samobójczy).

W 47. minucie podyktowano rzut karny - do piłki podszedł Neymar. Brazylijczyk nie oddał jednak strzału wprost na bramkę, lecz lekko odegrał w bok, w kierunku nadbiegającego Mauro Icardiego, który dokończył dzieła.

Na boisku pojawił się polski bramkarz Marcin Bułka. Polak spędził na boisku kilkanaście minut.