X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Święto łyżwiarstwa w Polsce. Gdańsk gospodarzem ME w short tracku w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:51
Gdańsk będzie gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy w short tracku - poinformowały władze światowego łyżwiarstwa. Mistrzostwa mają odbyć się w Hali Olivia w dniach 15-17 stycznia 2021.
Wyścig łyżwiarzy na krótkim torze w Sarajewie
Wyścig łyżwiarzy na krótkim torze w Sarajewie Foto: PZŁS.pl
  • Poprzednio Polska organizowała mistrzostw Europy w 2006 roku - wtedy zawody przeprowadzono w Krynicy-Zdroju
  • Władze Stoczniowca Gdańsk liczą, że dzięki imprezie w Polsce uda się w kraju rozpropagować short track

- Powierzenie nam organizacji tej prestiżowej imprezy jest ogromnym wyróżnieniem dla naszego miasta i klubu. Tym bardziej, że do miana gospodarzy mistrzostw pretendowały także renomowane łyżwiarskie ośrodki z Holandii, Niemiec i Włoch. Chcielibyśmy, aby te zawody były wstępem do czegoś jeszcze większego – powiedział dyrektor sportowy Stoczniowca Gdańsk Maciej Turnowiecki.

Na początku lipca w Gdańsku gościł dyrektor sportowy Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) i koordynator imprez w short tracku Włoch Hugo Herrnhof.

Lara van Ruijven Maliszewska 1200.jpg
Natalia Maliszewska wstrząśnięta śmiercią koleżanki. "Będzie mi strasznie brakowało Lary van Ruijven"

- Ten były znakomity zawodnik wizytował nasz obiekt, zwiedził miasto, zapoznał się z bazą hotelową oraz zobaczył jak wygląda komunikacja z lotniska oraz w samym Gdańsku. Nie ukrywał, że wszystkie te elementy wywarły na nim bardzo pozytywne wrażenie - zapewnił.

Posłuchaj
00:31 Niedźwiedzki.mp3 Jak informuje dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki, mistrzostwa wpiszą się w obchody okrągłej rocznicy polskiego łyżwiarstwa (IAR) 

Turnowiecki podkreśla, że będzie to kolejne wielkie wydarzenie w Hali Olivia.

- Mistrzostwa Europy to spore wyzwanie, ale wiodącą role będzie odgrywał Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, który ma doświadczenie w przeprowadzeniu imprez o podobnej skali. My również mamy na koncie organizację dużych zawodów, jak chociażby Hevelius Cup, w których bierze udział około 1000 łyżwiarzy figurowych. I właśnie ta zaplanowana w dniach 17-20 grudnia impreza będzie generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Starego Kontynentu. A później w Hali Olivia odbędzie się krajowy czempionat w short tracku - dodał.

Dyrektor gdańskiego klubu ma nadzieję, że dzięki mistrzostwom uda się jeszcze bardziej rozpropagować tę dyscyplinę wśród polskich kibiców.

Paweł Abratkiewicz 1200 f kolejne poprawione
W Polsce go nie chcieli, zatrudnili Rosjanie. Abratkiewicz szkoli i zdobywa kolejne medale MŚ i IO [WYWIAD]

- Short track jest niezwykle widowiskowy, a dzięki szybkości, dynamice oraz zwrotom akcji i niesamowitym rozstrzygnięciom, fantastycznie się go ogląda. Nie wiemy, jak w styczniu będzie wyglądała sytuacja pandemiczna, ale wierzymy, że do Gdańska przyjedzie mnóstwo zagranicznych kibiców, a trybuny w hali zapełnią się do ostatniego miejsca. Razem z dostawkami będą mogły pomieścić 4700 osób - podkreślił.

Posłuchaj
00:42 Niedźwiedzki cd.mp3 Przed dwoma laty MŚ juniorów w short tracku zorganizowano w Tomaszowie Mazowieckim. Jednak jak podkreśla Niedźwiecki, związek miał pewne zastrzeżenia co do przebiegu tych mistrzostw. Dlatego też zdecydowano się poszukać ewentualnego gospodarza w konkursie. Gdańsk zaś został oceniony bardzo pozytywnie (IAR)

W Gdańsku liczą, że styczniowy czempionat będzie wielkim świętem łyżwiarstwa.

- Nie chcemy wyważać otwartych drzwi. Wiemy jak wygląda Puchar Świata na torze długim w Tomaszowie Mazowieckim, a także podobne imprezy zagraniczne i to są dobre, sprawdzone wzorce. Zwłaszcza w Holandii nie brakuje imprez towarzyszących i stref kibica, na trybunach nie można wetknąć szpilki, a ludzie nie tylko emocjonują się rywalizacją na torze, ale przy okazji świetnie bawią przy muzyce. Liczymy na podobną atmosferę w Hali Olivia - przyznał.

Czytaj także

Lara van Ruijven nie żyje. Dramatyczna śmierć mistrzyni świata

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 00:38
Reprezentantka Holandii w short tracku Lara van Ruijven, która pod koniec czerwca trafiła do szpitala, zmarła - poinformował holenderski związek KNSB. U zawodniczki podczas zgrupowania kadry w narodowej stwierdzono zaburzenia autoimmunologiczne. 
rozwiń zwiń