Ekstraklasa: ŁKS - Raków. Starcie beniaminków dla łodzian

2020-07-14, 22:25

Piłkarz ŁKS Łódź Samu Corral (C) oraz Igor Sapała (L) i Andrzej Niewulis (P) z Rakowa Częstochowa podczas meczu grupy spadkowej Ekstraklasy. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

W przedostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonał przed własną publicznością Raków Częstochowa 3:2 w meczu grupy spadkowej. Podopieczni Wojciecha Stawowego już wcześniej spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej.

• W 35. kolejce rozgrywek tytuł mistrza Polski zapewniła sobie warszawska Legia
  • Z Ekstraklasą pożegnały się: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
  • W lidze wciąż trwa walka o wicemistrzostwo

Ekstraklasa: Piast czy Lech? Korespondencyjny pojedynek o wicemistrzostwo

ŁKS już kilka dni temu pożegnał się z Ekstraklasą. Podopieczni Wojciecha Stawowego chcieli się pożegnać z ligą przed własną publicznością. Już na samym początku meczu plany pokrzyżowali piłkarze Rakowa. W 13. minucie po stałym  fragmencie gry piłka trafiła pod nogi Przemysława Oziębały, który pewnym uderzeniem umieścił ją w bramce łodzian.

Szczęście podopiecznych Marka Papszuna nie trwało długo. Zaledwie trzy minuty później do wyrównania doprowadził Michał Trąbka, który potężnym uderzeniem z ponad 30 metrów nie dał szans golkiperowi Rakowa.

Jeszcze na kilka minut przed przerwą na bramkę Arkadiusza Malarza uderzał Brown Forbes. Piłka odbiła się od Macieja Wolskiego i wpadła do siatki gospodarzy.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. W polu karnym częstochowian znalazł się Samuel Corral, który wykończył akcję łodzian, umieszczając futbolówkę w siatce Rakowa.

ŁKS poszedł za ciosem, chcąc godnie pożegnać się z Ekstraklasą. W 71. minucie wynik podwyższył Corral, który strzelił drugiego gola dla miejscowych.

To 6. zwycięstwo łodzian w tym sezonie, a pierwsze pod wodzą trenera Wojciecha Stawowego. 54-letni szkoleniowiec był zadowolony z gry swoich piłkarzy (media klubowe ŁKS) 0:59
+

Dla łodzian była to dopiero szósta wygrana w sezonie. ŁKS już wcześniej został zdegradowany do Fortuna 1 Ligi.

W ostatniej kolejce Ekstraklasy ŁKS Łódź zagra na wyjeździe z Koroną Kielce (sobota, 18 lipca), z kolei tego samego dnia Raków Częstochowa w Bełchatowie podejmie Wisłę Płock. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17.30.

36. kolejka Ekstraklasy:

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 3:2 (1:2)

Bramki: P. Oziębała - 13, M. Trąbka - 16, M. Wolski - 39 (gol samobójczy), S. Corral - 51, 71

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak - Pirulo, Dragoljub Srnic (89. Antonio Dominguez), Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Adam Ratajczyk - Samu Corral

Raków: Michał Gliwa - Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Daniel Mikołajewski - Daniel Bartl, Igor Sapała, Petr Schwarz (75. Ben Lederman), David Tijanic, Patryk Kun (87. Jarosław Jach) - Przemysław Oziębała, Felicio Brown Forbes (63. Sebastian Musiolik)

+

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 36 6 6 24 33-66 24 -33 - spadek
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decyduje wyższa lokata po sezonie zasadniczym

Mecze w następnej kolejce

2020-07-18:

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin (17.30)
Korona Kielce - ŁKS Łódź (17.30)
Raków Częstochowa - Wisła Płock (17.30)
Wisła Kraków - Arka Gdynia (17.30)
2020-07-19:
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (17.30)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (17.30)
Piast Gliwice - Cracovia (17.30)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (17.30)

Mecze Ekstraklasy w Studiu S-13. Na kolejną kultową audycję zapraszamy w środę 15 lipca od godziny 20.30.