Ekstraklasa: przepiękne bramki Górnika zadecydowały o wygranej z Arką

2020-07-14, 22:45

Radość piłkarzy Górnika Zabrze w meczu z Arką Gdynia. Foto: PAP/Marcin Gadomski

Górnik Zabrze wygrał 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia w 36. kolejce Ekstraklasy. Dwa gole, które zdobyli goście, na mogą na dłużej zapaść kibicom w pamięci.

• W 35. kolejce Ekstraklasy mistrzostwo Polski zapewniła sobie Legia Warszawa
  • Trwa walka o drugie miejsce i przedostatnia kolejka rozgrywek
  • Arka Gdynia - tak jak Korona Kielce oraz ŁKS Łódź - po sezonie pożegna się z Ekstraklasą

Arka Gdynia pożegnała się z elitą za sprawą... przegranego meczu Górnika Zabrze. To gol "Nafciarzy" w spotkaniu z zespołem ze Śląska przypieczętował los gdynian. We wtorkowy wieczór nie gospodarzom nie udała się jednak "zemsta".

Górnik szybko wyszedł na prowadzenie, w 14. minucie pierwszego gola w tym meczu zdobył Michał Koj. Błąd popełniła defensywa Arki, a zawodnik przyjezdnych przepięknym strzałem sprzed pola karnego otworzył wynik spotkania. Do przerwy mecz był dość wyrównany, choć lepiej wyglądali gracze Marcina Brosza.

Gospodarze walczyli o wyrównanie, a udało im się osiągnąć swój cel w drugiej połowie, kiedy w 48. minucie po strzale głową drogę do siatki znalazł Vinicius. Górnik mógł wyjść na prowadzenie, jednak przy golu po dobrym wykonaniu rzutu wolnego był spalony.

Co nie udało się w 61. minucie, stało się na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem. Dwie poprzednie bramki tego spotkania były bardzo ładne, i nie inaczej było w przypadku uderzenia Manneha, które dało gościom zwycięstwo. Pomocnik potężnie strzelił lewą nogą, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Kilka minut przed końcem meczu drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca Górnika Aleksander Paluszek, ale nie wpłynęło to na wynik meczu.

Było to ostatnie spotkanie Arki na własnym stadionie przed spadkiem do I ligi. Dlatego trener gdynian Ireneusz Mamrot liczył, że jego piłkarze pożegnają się w dobrym stylu (media klubowe Arki Gdynia) 0:37
+

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Koj (13), 1:1 Marcus Vinicius (48-głową), 1:2 Alasana Manneh (82).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Damian Zbozień. Górnik Zabrze: Aleksander Paluszek. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Zabrze: Aleksander Paluszek (86).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 1 872.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup (64. Luka Maric), Adam Marciniak, Marcus Vinicius - Jakub Wawszczyk (46. Kamil Antonik), Krzysztof Kopciński, Michał Nalepa, Dawid Markiewicz () - Maciej Jankowski.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Stavros Vassilantonopoulos, Aleksander Paluszek, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Erik Jirka, Alasana Manneh, Daniel Ściślak (79. Erik Janza), Piotr Krawczyk (65. Roman Prochazka), Adam Ryczkowski (51. Jesus Jimenez) - Georgios Giakoumakis.