x
x

Puchar Polski: Cracovia po raz pierwszy w historii w finale. Legia Warszawa tylko tłem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 21:56
Cracovia pewnie wygrała u siebie z Legią Warszawa 3:0 w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Polski i po raz pierwszy w historii zagra w finale. W drugiej parze Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk (8 lipca, godz. 20.00).
Piłkarze Cracovii cieszą się z gola podczas meczu półfinałowego Pucharu Polski z Legią WarszawaFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Tytułu broni Lechia Gdańsk
  • Finał 66. edycji Pucharu Polski odbędzie się na Arenie Lublin 24 lipca o godz. 20.00
  • Od 2014 roku finałowy mecz odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale z powodu pandemii przeniesiono spotkanie do Lublina
Oficjalnie: nowa data i miejsce finału Pucharu Polski

Mecz w Krakowie bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Michała Probierza. Już po 5 minutach gry Cracovia prowadziła z Legią Warszawa przed własną publicznością 1:0 po golu Mateusza Wdowiaka. Zawodnik "Pasów" wykorzystał zagranie Pellego van Amersfoorta i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki lidera Ekstraklasy.

Zaledwie kilka minut później kolejny raz zaatakowała drużyna Cracovii. W pola karne zagrywał ponownie van Amersfoort, ale tym razem fatalny błąd popełnił bramkarz Legii Wojciech Muzyk. Blisko znalazł się Michał Helik, który podwyższył wynik dla gospodarzy. Po kwadransie gry to zespół trenera Probierza miał dwubramkowe prowadzenie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trzecią bramkę mogła zdobyć Cracovia. W dogodnej sytuacji znalazł się Ivan Fiolić, któremu podawał Rafael Lopes. Jednak Chorwat przestrzelił z bliskiej odległości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Cracovia nacierała na bramkę Legii. Okazję na trzeciego gola dla "Pasów" miał Lopes, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Muzyk. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Wdowiak, ale i tym razem górą był golkiper warszawian.

Coraz więcej sytuacji do zamknięcia meczu mieli piłkarze Michała Probierza. Lopes próbował strzelać z ostrego kąta, ale dobrze spisał się Muzyk.

Na osiem minut przed końcem meczu "Pasy" ostatecznie ustaliły rezultat. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Wdowiak, który zapewnił Cracovii wyjazd do Lublina na finał Pucharu Polski.

W drugim meczu półfinałowym Lech Poznań podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Początek spotkania w środę 8 lipca o godzinie 20.00.

Finał tegorocznej edycji Pucharu Polski odbędzie się 24 lipca na Arenie Lublin (godz. 20).

1/2 finału Pucharu Polski:

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (2:0)

Bramki: M. Wdowiak - 5, 82, M. Helik - 14

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Cracovia: Cracovia Kraków: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka – Sergiu Hanca, Florian Loshaj (Thiago), Pelle van Amersfoort, Ivan Fiolic (66. Milan Dimun), Mateusz Wdowiak (89. Michal Siplak) - Rafael Lopes

Legia: Wojciech Muzyk - Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Luis Rocha (81. Paweł Stolarski) - Mateusz Cholewiak, Bartosz Slisz, Andre Martins (46. Maciej Rosołek), Walerian Gwilia , Luquinhas - Tomas Pekhart (57. Paweł Wszołek)

Wyniki 1/2 finału Pucharu Polski:

Cracovia - Legia Warszawa 3:0

Lech Poznań - Lechia Gdańsk (8 lipca, godz. 20)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Zdaniem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w czasie pandemii niektóre kluby wcale tak dużo nie straciły. Mówi też m.in. o liczbie zmian w meczach, kontraktach i finale Pucharu Polski. - Chcemy go zrobić na małym stadionie, ale z godną oprawą, nawet jeśli bez kibiców – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Polski. Broniąca tytułu Lechia Gdańsk uda się w podróż do Poznania na mecz z Lechem, zaś Legię Warszawa czeka wyprawa do Krakowa.

Piłkarze Legii Warszawa mają szansę na podwójną koronę w sezonie 2019/2020, wznowionym kilka tygodni temu po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Ekstraklasie ekipa Aleksandara Vukovicia jest blisko tytułu, a w Pucharze Polski zagra we wtorek z Cracovią w półfinale.