X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Lesław Skinder spoczął na Cmentarzu Północnym w Warszawie. "Był wybitnym radiowcem"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 17:13
Rodzina, przyjaciele, dziennikarze i pracownicy Polskiego Radia pożegnali w Warszawie Lesława Skindera. Legendarny sprawozdawca sportowy Polskiego Radia i komentator Telewizji Polskiej, wieloletni prezes Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, Kawaler Orderu Uśmiechu zmarł 23 czerwca. Miał 88 lat.
Lesław Skinder w studiu radiowej Jedynki
Lesław Skinder w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Oprócz sportu drugą wielką pasją Lesława Skindera były Kresy. On sam urodził się w Grodnie 18 kwietnia 1932 roku, kiedy miasto leżało w granicach II Rzeczpospolitej. W 1996 roku z jego inicjatywy w Grodnie powstała polska szkoła, która była bardzo potrzebna po okresie rusyfikacji Polaków w czasach Związku Radzieckiego.

Posłuchaj
00:32 Urbaś.mp3 W imieniu redakcji sportowej Polskiego Radia Lesława Skindera pożegnał Henryk Urbaś (IAR) 

Dla Lesława Skindera na pierwszym miejscu zawsze było dobro dzieci. Za swoją działalność otrzymał tytuł kawalera Orderu Uśmiechu i - jak mówił - było to dla niego najważniejsze odznaczenie. W 2009 roku przyznano mu Honorowy Złoty Mikrofon, najważniejszą nagrodę Polskiego Radia. Wyróżniono go nią za "niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło”.

Posłuchaj
00:31 Loranty.mp3 W imieniu członków Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna za wieloletnią służbę dziękował Lesławowi Skinderowi Dariusz Loranty (IAR) 

Urna z prochami Lesława Skindera spoczęła w grobie rodzinnym na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.


Zobacz więcej na temat: SPORT odeszli 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Lesław Skinder. Na antenie Polskiego Radia relacjonował olimpijskie sukcesy lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 21:53
W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów.
rozwiń zwiń