X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Dziś pogrzeb Lesława Skindera

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 07:15
Pogrzeb Lesława Skindera, dziennikarza sportowego Polskiego Radia, odbędzie się we wtorek, 30 czerwca o godz. 12.30 na Wólce Węglowej - dom pożegnań numer 2.
Lesław Skinder w studiu radiowej Jedynki
Lesław Skinder w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Lesław Skinder zmarł 23 czerwca 2020 roku. Legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów, miał 88 lat.

Skinder był też wiceprezesem Zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, zainicjował budowę polskiej szkoły w Grodnie.

. .

Posłuchaj
01:27 Gurjew wspomina Skinder a.mp3 Lesława Skindera wspomina szef redakcji sportowej Programu 1 Polskiego Radia Cezary Gurjew (IAR)

 

Był współorganizatorem, a w latach 1973-1976 redaktorem naczelnym Naczelnej Redakcji Programów Sportowych i Turystycznych TVP. Jako sprawozdawca sportowy uczestniczył w dziewięciu igrzyskach olimpijskich i blisko stu mistrzostwach świata i Europy. Specjalizował się w komentowaniu imprez lekkoatletycznych oraz w grach zespołowych (m.in. koszykówka, siatkówka).


Posłuchaj
03:56 Skinder o lekkoatletyce.mp3 Lesław Skinder o dziennikarskich początkach z lekkoatletyką (IAR)

 

Relacjonowanie igrzysk olimpijskich na antenie Programu 1 Polskiego Radia rozpoczął w roku 1968 w Meksyku, a zakończył w Atenach w roku 2004.


Posłuchaj
00:28 Wszoła wspomina Lecha Skindera.mp3 Jacek Wszoła, mistrz olimpijski w skoku wzwyż z 1976 roku z Montrealu, wspomina Lesława Skindera (IAR)

 

W 2009 roku otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon "za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło" - uzasadniono.

Jego drugą pasją były Kresy. Urodził się w Grodnie i tam właśnie z jego inicjatywy zbudowana została polska szkoła.

Zobacz więcej na temat: SPORT odeszli 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak