X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nie żyje Lesław Skinder. Na antenie Polskiego Radia relacjonował olimpijskie sukcesy lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 21:53
W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów.
Lesław Skinder miał 88 lat
Lesław Skinder miał 88 latFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Skinder był wiceprezesem Zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, zainicjował budowę polskiej szkoły w Grodnie.


Posłuchaj
01:27 Gurjew wspomina Skinder a.mp3 Lesława Skindera wspomina szef redakcji sportowej Programu 1 Polskiego Radia Cezary Gurjew (IAR)

 

Był współorganizatorem, a w latach 1973-1976 redaktorem naczelnym Naczelnej Redakcji Programów Sportowych i Turystycznych TVP. Jako sprawozdawca sportowy uczestniczył w dziewięciu igrzyskach olimpijskich i blisko stu mistrzostwach świata i Europy. Specjalizował się w komentowaniu imprez lekkoatletycznych oraz w grach zespołowych (m.in. koszykówka, siatkówka).

. .

Posłuchaj
03:56 Skinder o lekkoatletyce.mp3 Lesław Skinder o dziennikarskich początkach z lekkoatletyką (IAR)

 

Relacjonowanie igrzysk olimpijskich na antenie Programu 1 Polskiego Radia rozpoczął w roku 1968 w Meksyku, a zakończył w Atenach w roku 2004.


Posłuchaj
00:28 Wszoła wspomina Lecha Skindera.mp3 Jacek Wszoła, mistrz olimpijski w skoku wzwyż z 1976 roku z Montrealu, wspomina Lesława Skindera (IAR)

 

W 2009 roku otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon.

Zobacz więcej na temat: SPORT odeszli 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak