X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: w Zakopanem powstanie kryty tor łyżwiarski. Inwestycja szacowana na 60 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:24
W ostatnich latach Ministerstwo Sportu przekazało ponad 100 mln zł na modernizację i rozbudowę kompleksu Średnich Krokwi - powiedział we wtorek w Zakopanem prezydent Andrzej Duda i ogłosił, że wkrótce powstanie tu kryty tor lodowy. Zapewnił, że odbuduje to Zakopane pod względem sportowym.
Prezydent RP Andrzej Duda (L) i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk (2P) podczas wizyty w Zakopanem
Prezydent RP Andrzej Duda (L) i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk (2P) podczas wizyty w ZakopanemFoto: PAP/Grzegorz Momot

Prezydent odwiedził we wtorek teren modernizacji i rozbudowy kompleksu Średnich Krokwi. Podkreślił, że Ministerstwo Sportu wyasygnowało w ostatnich latach ponad 100 mln zł na toczące się tutaj prace. - Bo chcę bardzo mocno podkreślić, że te prace nie są jeszcze zakończone, one trwają cały czas i będą trwały - zaznaczył Andrzej Duda.

Wiesław Kmiecik łyzwiarstwo 1200 f.png
Z Bródką cieszył się ze złota w Soczi. Kmiecik przejął kadrę kobiet: cztery drużyny uciekają światu – w tym nam


W kompleks zmodernizowanych skoczni wejdą najmniejsza skocznia K-15 oraz K-35, K-65 i K-85 i kolejna, nowo wybudowana K-23. Powstaje tu także nowa infrastruktura towarzyszącą, w tym wieża sędziowska i kolejka linowa. Kompleks skoczni spełni wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Według prezydenta, budowa tego obiektu jest nie tylko na europejskim, ale wręcz światowym poziomie. - Cieszę się ogromnie z tego, że to odbudowuje pod względem sportowym bardzo mocno Zakopane, dając mu na powrót pozycję rzeczywiście czołowego ośrodka przygotowań olimpijskich w zakresie sportów zimowych - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził także nadzieję, że w Zakopanem i Tatrach powstaną kolejne inwestycje w zakresie narciarstwa alpejskiego. Prezydent wymienił tu inwestycje na górze Nosal i na Kasprowym Wierchu.

- Mam nadzieję, że Nosal powróci do swojej świetności już w najbliższych latach. Wiele działań o charakterze prawnym, administracyjnym w tym kierunku już zostało poczynione. Wierzę w to, że w najbliższym czasie będzie można już zobaczyć toczącą się inwestycję. Mam także nadzieję, że w czasie, w którym kolej na Kasprowy Wierch jest już na powrót całkowicie w polskich rękach, że Polski Fundusz Rozwoju będzie mógł zrealizować tam inwestycje, przede wszystkim modernizują kolej krzesełkową w Dolinie Goryczkowej, że ta kolej, która jest starsza ode mnie, jest koleją z lat 60. i dzisiaj można powiedzieć stanowi już w zasadzie zabytek, a ściślej mówiąc niestety jest przestarzała, że ona będzie mogła być zmodernizowana – mówił prezydent.

Prezydent podkreślił jednocześnie, że te inwestycje powinny być realizowane z poszanowaniem środowiska. - Ważne, abyśmy chronili także nasze Tatry, pogodzili to korzystanie z rekreacji narciarskiej w miejscu, w której i tak od dziesięcioleci jest ona realizowana, razem z tym, żeby ludziom tę rekreację ułatwiać, a zarazem chronić przyrodę i chronić piękno tatrzańskich stoków – stwierdził Duda.

Prezydent powiedział, że te inwestycje są ważne dla naszych sportowców, aby nie musieli wyjeżdżać na przygotowania do zawodów za granicę.

Paweł Abratkiewicz 1200 f kolejne poprawione
W Polsce go nie chcieli, zatrudnili Rosjanie. Abratkiewicz szkoli i zdobywa kolejne medale MŚ i IO [WYWIAD]


Prezydent ogłosił także, że w najbliższym czasie kolejną inwestycją realizowaną w Zakopanem będzie kryty tor lodowy do łyżwiarstwa szybkiego, a inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu.

- Nie tak dawno w Polsce nie mieliśmy jeszcze żadnego toru krytego do łyżwiarstwa szybkiego, a teraz mamy zbudowany i już gotowy w Tomaszowie Mazowieckim, czyli w środku Polski. Teraz dołączy tor w Zakopanem i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli dwa ośrodki treningowe dla łyżwiarzy szybkich i trzymamy za nich kciuki, żeby to im przyniosło kolejne sukcesy na Mistrzostwach Świata, na Mistrzostwach Europy, a przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich – mówił prezydent podczas wizyty na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

- Trzymamy kciuki za wszystkich naszych sportowców i zapraszamy do Zakopanego wszystkich tych, którzy chcą używać tych wspaniałych obiektów sportowych, a w szczególności tras biegowych, bo te trasy służące zarówno w zimie, jak i w lecie, mogą być używane przez każdego, chociaż są to trasy profesjonalne, więc mają dosyć wysoki stopień trudności, ale może warto spróbować. Zakopane zaprasza – zakończył Andrzej Duda.

Kończąc wizytę na obiektach COS w Zakopanem, prezydent otrzymał upominki od młodych sportowców zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz podopiecznych Fundacji Handicap.

Czytaj także:

^

/ah

Czytaj także

ME w łyżwiarstwie szybkim: Nogal o włos od medalu. "Bieg był dobry, choć nie perfekcyjny"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 20:40
Artur Nogal był czwarty na dystansie 500 w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Heerenveen. Polakowi, który ustanowił rekord życiowy, do podium zabrakło 0,09. Zwyciężył Rosjanin Paweł Kuliżnikow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łyżwiarstwo szybkie: Polki z brązowym medalem mistrzostw świata w sprincie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:34
Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka zdobyły brązowy medal Mistrzostw Świata na dystansach w drużynowym sprincie. Impreza rozpoczęła się w czwartek w amerykańskim Salt Lake City.
rozwiń zwiń