X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bańka przestrzega dopingowiczów. "Testowanie wraca do pełnych obrotów"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:36
- Jeśli komuś się wydaje, że może oszukiwać w czasie pandemii, to srogo się zawiedzie w najbliższym czasie - powiedział we wtorek szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka podczas konferencji prasowej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: www.msit.gov.pl/pl/dla-mediow

Bańka od kilku miesięcy kieruje agencją, wcześniej był ministrem sportu i turystyki.

- To nowe doświadczenie, wielkie wyzwanie. Koronawirus wszystkich zaskoczył i przystopował. Miałem zaplanowany ambitny, dynamiczny początek, jeśli chodzi o wizyty, spotkania. Do marca wszystko było intensywne, potem trzeba było plany zredukować, ze względu na ograniczenia w podróżach - dodał Bańka.

Podkreślił, że kieruje pracą ponad 140 ludzi z 50 krajów.

- Oni stanowią wielką wartość i różnorodność. Zarządzanie taką grupą wybitnych ekspertów, pasjonatów czystego sportu z całego świata, uczy zupełnie nowego podejścia. Dla mnie to wielkie doświadczenie i lekcja - stwierdził prezydent WADA.

Zaznaczył, że choć pandemia ograniczyła podróże i możliwość spotkań, to agencja pracuje zarówno w centrali w Montrealu, jak i w biurach regionalnych.

- Testowanie wraca do pełnych obrotów, w miarę odmrażania gospodarek poszczególnych państw i sportu. Plusem obecnej sytuacji jest to, że spotkań bilateralnych w sposób wirtualny mogę odbyć w ciągu tygodnia więcej, łącząc się z ministrami sportu na całym świecie. Mam czasem trzy, cztery takie spotkania bez podróży. Oczywiście nic nie zastąpi rozmowy face to face. Wierzę głęboko, że tak szybko jak to możliwe wrócimy do pełnej normalności w zakresie podróżowania. Bez tego nie da się żyć - ocenił.

Nie chciał porównywać trudności pracy ministra i szefa WADA.

- Jestem już w zupełnie innym miejscu, trudno to porównywać. To zupełnie inne role, modele zarządzania, mimo że w obszarze sportu - stwierdził z uśmiechem.

Podkreślił, że koronawirus nie powstrzyma walki z dopingiem.

- Jeśli komuś się wydaje, że może oszukiwać w czasie pandemii, to srogo się zawiedzie w najbliższym czasie. Wielu ludzi może myśleć, że czas pandemii jest przestrzenią dla oszustów. Dziś walka z dopingiem jest w zupełnie innym miejscu, mamy do dyspozycji nie tylko testy - powiedział Witold Bańka.

ps

Zobacz więcej na temat: doping Witold Bańka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka: WADA jest przerażona faktami ujawnionymi w Federacji Podnoszenia Ciężarów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 07:40
W opublikowanym przez WADA komunikacie potwierdzono, że w ostatnich dniach agencja otrzymała od zespołu śledczego McLarena dodatkowe informacje, jakie zostały zebrane w trakcie postępowania wyjaśniającego w Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) - Te "rewelacje" są niezwykle niepokojące dla czystych sportowców – mówi szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka cytowany na oficjalnej stronie agencji.
rozwiń zwiń