Bundesliga: Bayern nie zwalnia tempa, dublet Lewandowskiego. Polak śrubuje rekord i przechodzi do historii

2020-06-20, 17:20

Robert Lewandowski, Bayern Monachium, Bundesliga . Foto: PAP/EPA/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL

W przedostatniej kolejce Bundesligi Bayern Monachium pokonał u siebie SC Freiburg 3:1. Dublet zdobył Robert Lewandowski, który ma już na koncie 33 bramki, stając się tym samym najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii rozgrywek w jednym sezonie. Bawarczycy już wcześniej zapewnili sobie ósmy z rzędu tytuł mistrza Niemiec.

• Bayern w ostatnim meczu zapewnił sobie 30. tytuł w historii
  • Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, zapewniła sobie wicemistrzostwo
  • Podopieczni Hansiego Flicka pozostają w grze o Potrójną Koronę
  • Robert Lewandowski jest liderem w klasyfikacji strzelców

Bundesliga: Bayern wykonał zwycięski taniec, teraz czas na następne cele

Bayern Monachium po wygraniu z Werderem Brema w ostatniej kolejce zapewnił sobie ósmy z rzędu, a 30. w historii tytuł mistrza Niemiec.

Spotkanie na Allianz Arenie było szczególne dla Thomasa Muellera, który rozegrał 350 mecz w Bundeslidze w koszulce Bawarczyków. Od pierwszych minut między słupkami gospodarzy stanął Sven Ulreich, który zastąpił Manuela Neuera. Również w wyjściowym składzie znalazł się Robert Lewandowski, który pewnie zmierza po armatę najlepszego strzelca Bundesligi.

Mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie już w 15. minucie, kiedy w polu karnym przyjezdnych bardzo dobrze zachował się Robert Lewandowski i wyłożył piłkę dla Joshui Kimmicha, który precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce Freiburga.

Kilka minut później na listę strzelców wpisał się „Lewy”, który zdobył 32 bramkę w sezonie Bundesligi i tym samym stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii niemieckich rozgrywek w jednym sezonie, bijąc kolejny rekord.

Dość szybkiej odpowiedzi udzielili podopieczni Christiana Streicha. Po składnej akcji Ulreicha pokonał Lucas Hoeler, który strzelił gola kontaktowego.

Radość drużyny gości nie trwała długo. Swój dorobek poprawił kapitan reprezentacji Polski, który strzelił 33 gola w Bundeslidze i 48 we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

W drugiej połowie Bawarczycy nieco spuścili z tonu i w Monachium nie padło więcej bramek. Bayern pewnie wygrał 3:1, a Lewandowski kolejny raz wpisał się na karty historii niemieckich rozgrywek.

Janisz: ważne jest "czy", a nie "jak" będzie grał Piątek [NASZ WYWIAD]

Z kolei w meczu Herthy Berlin z Bayerem Leverkusen Krzysztof Piątek zaliczył asystę przy golu Dodi Lukebakio, który podwyższył wynik dla drużyny ze stolicy Niemiec.