X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Bańka: WADA jest przerażona faktami ujawnionymi w Federacji Podnoszenia Ciężarów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 07:40
W opublikowanym przez WADA komunikacie potwierdzono, że w ostatnich dniach agencja otrzymała od zespołu śledczego McLarena dodatkowe informacje, jakie zostały zebrane w trakcie postępowania wyjaśniającego w Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) - Te "rewelacje" są niezwykle niepokojące dla czystych sportowców – mówi szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka cytowany na oficjalnej stronie agencji.
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: www.msit.gov.pl/pl/dla-mediow


- Jesteśmy przerażeni faktami, agencja z całą stanowczością potępia wszelkie przypadki ingerencji w procedury antydopingowe – dodał Bańka.

Jak wynika z komunikatu, WADA ponownie analizuje nowo otrzymane informacje o działalności IWF, które obejmują lata 2009–2014. Po to, aby sprawdzić, czy podjęcie dalszych działań może być uzasadnione w związku ze wskazanymi w dochodzeniu kwestiami antydopingowymi.

- Wszystkie ujawnione oszustwa muszą zostać postawione przed sądem, a WADA będzie nadal tak działać, aby te oszustwa wykrywać. Wszystkie one będą monitorowane przez sygnatariuszy Światowego Kodeksu Antydopingowego. Sytuacja w ciężarach wzmacnia moje postanowienie, by poprawić zdolność finansową WADA. Po to, aby agencja dysponowała takimi środkami, które pozwolą jej sprawie działać i regularnie wnosić sprawy do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Chcemy w pełni korzystać z uprawnień, które mamy obecnie na podstawie przepisów antydopingowych – podkreślił szef agencji.Komunikat potwierdza, że WADA dołoży wszelkich starań, aby wszyscy sportowcy, którzy zostaną uznani za naruszających zasady, w tym przepisy antydopingowe, zostali postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Agencja zwróciła się do zespołu śledczego McLarena o udostępnienie pozostałej części istotnych informacji.

Ponadto niezależny departament wywiadu i dochodzeń WADA, który przez cały czas współpracował z zespołem McLarena, będzie kontynuował własne dochodzenie związane z nieprawidłowościami w podnoszeniu ciężarów.

Opublikowany 4 czerwca raport z niezależnego dochodzenia prowadzonego przez Kanadyjczyka Richarda McLarena w sprawie Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) wykazał m.in. przypadki wielokrotnego ukrywania dopingu oraz brakujące w kasie ponad 10 milionów dolarów.

Kontrola McLarena ujawniła m.in., że 40 pozytywnych testów antydopingowych było "ukrytych" w dokumentach IWF, a ciężarowcy, których przypadki dopingu były ukrywane, nadal zdobywali medale w mistrzostwach świata, Europy i na innych imprezach.

Jak wykazało dochodzenie, były prezydent IWF Węgier Tamas Ajan był "autokratycznym przywódcą", a organizacja - pełna korupcji.

81-letni Ajan ustąpił w połowie kwietnia 2020, po 20 latach, z funkcji szefa IWF. Jest podejrzewany o różnego rodzaju nieprawidłowości. Węgier, który jest członkiem MKOl, wszystkiemu zaprzecza.

/ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus a walka z dopingiem. Szef WADA Witold Bańka: konfrontujemy się z sytuacją, jakiej nigdy nie było

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:24
- Konfrontujemy się obecnie z sytuacją, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, ale robimy wszystko, by nadal chronić "czystych sportowców" - zapewnił szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka. Nawiązał w ten sposób do pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2).
rozwiń zwiń

Czytaj także

WADA zapowiada powrót do testowania sportowców. "Zaległości zostaną nadrobione"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:00
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała dodatkowe testy, po tym jak pandemia koronawirusa zostanie opanowana. Obszary, w których kontrola zostanie zintensyfikowana pomoże wskazać m.in. działalność śledcza.
rozwiń zwiń