X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Janez Kocijancic. Wielka postać świata sportu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 11:05
1 czerwca zmarł Dr Janez Kocijancic - Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC), Wiceprezes Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC), Wiceprezes Światowej Federacji Narciarskiej (FIS), wieloletni Prezes Słoweńskiej Federacji Narciarskiej i Słoweńskiego Komitetu Olimpijskiego.
Janez Kocijancic (1941- 2020)
Janez Kocijancic (1941- 2020)Foto: Fot. Szymon Sikora/PKOl

Dr Janez Kocijancic był pasjonatem sportu, niezwykle zaangażowanym w szerzenie idei olimpijskich, a także wielkim przyjacielem Polski i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg
SERWIS SPECJALNY - 100 LAT PKOl

Znał polską historię, kulturę i literaturę, interesowały go osiągnięcia naszych sportowców. Promował sportowe talenty - to z jego inicjatywy młodym reprezentantom europejskich krajów wręczane są nagrody im. Piotra Nurowskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Prezesa PKOl.

Kocijancic wziął udział w ubiegłorocznych obchodach 100-lecia PKOl. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie, która była punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu PKOl, Janez Kocijancic zyskał wielki aplauz, gdy część przemówienia odczytał w języku polskim. Wykazał się także znajomością nie tylko utytułowanych sportowców naszego kraju, ale też przedstawicieli świata kultury.

Dzięki działaniom i staraniom Janeza Kocijancicia odbywają się m.in. takie imprezy, jak Igrzyska Europejskie czy Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy (EYOF).

/ah

Zobacz więcej na temat: SPORT PKOl Piotr Nurowski

Czytaj także

Piotr Nurowski, wyjątkowa postać polskiego sportu. "Nasz przyjaciel, potem prezes"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 09:56
10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęła elita polskich władz. W delegacji lecącej do Katynia, by upamiętnić ofiary mordu z 1940 roku, był ówczesny prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski.
rozwiń zwiń