X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier: potrzebujemy więcej zadaszonych boisk, niech dzieci grają cały rok

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 18:24
Podczas wizyty w Wiśniowej Górze premier Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność zwiększenia liczby zadaszonych boisk, na których przez cały rok mogłyby trenować dzieci i młodzież. W Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym, który otrzyma dofinansowanie w ramach pilotażowego programu zadaszenia pełnowymiarowych boisk piłkarskich, premier mówił, że Polsce potrzeba jak najwięcej takich obiektów.
Audio
  • Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich będzie poszerzony - relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)
  • Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk dziękowała premierowi za wsparcie i za to, że - jak mówiła - rozumie on sport (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Wiśniowej Górze
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Wiśniowej GórzeFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Premier Mateusz Morawiecki razem z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk potwierdził kontynuowanie programu, który pozwoli zadaszyć boiska.

- Rozwijamy go: zwiększamy jego zakres, zwiększamy finansowanie z budżetu - podkreślił premier.

Kazimierz Górski 1200 aRCH pap.jpg
Gdy Kazimierz Górski przejął stery, "Orły" poleciały wysoko. Piłka nożna nie była jego jedyną miłością. "Mam wiele przyjemnostek"

W ramach programu w różnych miejscach Polski powstaną zarówno boiska pełnowymiarowe, jak i nieco mniejsze.

- Podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie te wnioski, które do tej pory do nas wpłynęły, zostały zaopiniowane pozytywnie - poinformował Mateusz Morawiecki.

Premier oświadczył, że w najbliższych miesiącach powstanie 12 zadaszonych boisk. Premier dodał, że rząd będzie chciał następnie rozszerzyć program. Wyraził przekonanie, że "na całorocznych boiskach będą rosły polskie talenty". Podkreślił także, że rząd bardzo mocno stawia na sport jako na źródło dobrego wychowania, hartu ducha i kształtowania charakteru. Dodał, że jego gabinet wspiera "wszystko to, co wiąże się z całościowym rozwojem człowieka".

Potrzebę umożliwienia młodym zawodnikom całorocznego treningu na zadaszonych boiskach podkreślała na wspólnej konferencji z premierem także minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Minister wyraziła radość, że w Wiśniowej Górze powstanie taki obiekt.

- Będziemy mogli, jako przyszła potęga piłki nożnej, wzmacniać pozycję sportową - stwierdziła.

Szefowa resortu sportu i turystyki wyraziła nadzieję, że inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia popularności piłki nożnej jako dyscypliny. Dodała, że tego rodzaju obiekty w takich miejscowościach jak Wiśniowa Góra będą dostępne dla wszystkich, "żebyśmy mogli zadbać o nasze zdrowie". Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk dziękowała premierowi za wsparcie i za to, że - jak mówiła - rozumie on sport.

W ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich dofinansowaniem zostało objętych 12 obiektów, które otrzymają ponad 19 milionów złotych.

kp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bundesliga: Ibisević pokazał Piątkowi miejsce w szeregu. Wichniarek: sytuacja Krzyśka się komplikuje

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 09:03
- Kolejna bramka Ibisevicia zdecydowanie komplikuje sytuację Krzysztofa Piątka. Myślę, że jego sytuacja się długo nie zmieni, bo kapitan Herthy wygląda teraz bardzo, bardzo dobrze - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Artur Wichniarek, były napastnik Herthy Berlin i reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karbownik: kontrakt z Facebooka. Nietypowy sposób komunikacji w Legii

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 16:59
Legia poinformowała o nowym kontrakcie Michała Karbownika podczas...przypadkowej transmisji live na oficjalnym Facebooku klubu. ​
rozwiń zwiń