Bundesliga: Borussia Dortmund nie odpuszcza Bayernowi. Pewna wygrana BVB

2020-05-23, 17:34

Piłkarze Borussii Dortmund . Foto: PAP/EPA/MICHAEL SOHN / POOL

Borussia Dortmund wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec. W 27. kolejce Bundesligi piłkarze BVB wygrali 2:0 w wyjazdowym meczu z VfL Wolfsburg. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, który kilka dni temu przedłużył kontrakt ze swoim pracodawcą.

Pierwsze pół godziny spotkania rozczarowało - oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć sytuacji podbramkowych i popełniały wiele prostych błędów. W 32. minucie na prowadzenie wyszli goście - po kombinacyjnym rozegraniu piłki Hazard dograł Haalandowi, ten nie trafił w piłkę, lecz celnym strzałem popisał się Raphael Guerreiro.

Bundesliga: Ibisević pokazał Piątkowi miejsce w szeregu. Wichniarek: sytuacja Krzyśka się komplikuje

Chwilę po przerwie odpowiedział Wolfsburg - Wout Weghorst skutecznie się zastawił i odebrał piłkę do Renato Steffena, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę. Szwajcar stworzył zagrożenie kwadrans później, lecz z jego groźnym uderzeniem z dystansu poradził sobie Roman Burki.

Borussia nie prezentowała się tak dobrze, jak tydzień temu z Schalke 04, jakby oszczędzając siły na wtorkowy mecz z Bayernem. Impuls do ataku dał rezerwowy Jadon Sancho. Anglik w 78. minucie po dynamicznym kontrataku wystawił piłkę do Achrafa Hakimiego, a wypożyczony z Realu Madryt piłkarz podwoił prowadzenie BVB.

Wolfsburg stracił wtedy nadzieję na korzystny rezultat, czego obrazem było brutalne wejście Felixa Klausa, które skończyło się czerwoną kartką. Wynik nie uległ już zmianie - Borussia umocniła się na drugim miejscu w tabeli i czeka na popołudniowy wynik Bayernu.

W pozostałych spotkaniach rozpoczętych o 15.30 w dwóch meczach triumfowali goście - Werder pokonał Freiburg 1:0, a Bayer Leverkusen okazał się lepszy od Borussii Moenchengladbach (3:1). W meczu Paderborn - Hoffenheim padł jednobramkowy remis.

O godzinie 18.30 rozpocznie się mecz Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt.