X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Z Bródką cieszył się ze złota w Soczi. Kmiecik przejął kadrę kobiet: cztery drużyny uciekają światu – w tym nam

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 15:00
Wiesław Kmiecik objął stery kadry kobiet na dystansach średnich i długich. Od razu rozpoczął pracę. Główny cel – kwalifikacje do najbliższych igrzysk – jest już na horyzoncie.
Audio
  • "Zrobię wszystko, aby stanąć na wysokości zadania" - mówi Wiesław Kmiecik (IAR)
  • Szkoleniowiec opowiada o planach na najbliższe tygodnie. (IAR)
  • Z Wiesławem Kmiecikiem rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)
Wiesław Kmiecik
Wiesław Kmiecik Foto: PZŁS/FB
  • Wiesław Kmiecik w ubiegłym tygodniu nowym trenerem kobiecej reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim.
  • 63-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Tristana Loya
  • Jak poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, powodem rozstania z Francuzem był brak zgody ze strony Ministerstwa Sportu na zwiększone wynagrodzenie dla trenera
  • To pod wodzą Wiesława Kmiecika medale igrzysk olimpijskich zdobywali polscy panczeniści, w tym złoto w Soczi Zbigniew Bródka
Paweł Abratkiewicz 1200 f kolejne poprawione
W Polsce go nie chcieli, zatrudnili Rosjanie. Abratkiewicz szkoli i zdobywa kolejne medale MŚ i IO [WYWIAD]

Trener Kmiecik ma już plan na pracę z paniami. - W zasadzie wszystko jest już ustalone. W kadrze będzie pięć osób: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek, Magda Czyszczoń, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk - wymienia szkoleniowiec.

W ostatnim czasie Kmiecik opiekował się kadrą młodzieżową, w której szlifował talent Karoliny Bosiek.  

- Wciąż mamy dużo pracy do wykonania – wszystko przed nami. Już praktycznie zaczęliśmy. Na tyle, na ile przepisy pozwalają, spotykamy się od końca kwietnia. Od poniedziałku można korzystać z torów wrotkarskich, więc jeździmy. Do tego ćwiczenia imitacyjne – siłownię i jazdę na rowerze zawodnicy muszą realizować we własnym zakresie. Zgrupowania zaczną się teoretycznie od czerwca - wyjaśnia trener..

I od początku praca w kadrze wre. - Nie mamy za dużo czasu. Zostało nam półtora roku do kwalifikacji olimpijskich - podkreśla szkoleniowiec z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Kmiecik wyjaśnia też, że trudno jest porównywać obecną sytuację w kadrze pań, do momentu w jakim przejmował przed laty dowodzenie w reprezentacji panczenistów.

- Teraz mam młodszą grupę niż wtedy. Jest co prawda doświadczona Natalia Czerwonka, ale nie mam wątpliwości, że ona też ma jeszcze bardzo dużo do pokazania. Mam też znacznie mniej czasu do igrzysk niż miałem wtedy. To różnice. Podobieństwo jest takie, że tak jak wówczas trzeba będzie na pewno pracować nad tym, żeby indywidualny poziom poszedł w górę i z tego żeby stworzyć mocną drużynę. 

Trener nie chce wskazywać, czy liderką jego grupy będzie Natalia Czerwonka, czy Karolina Bosiek. 

- Nie chciałbym nigdy w taki sposób tego określać – to drużyna. Jeśli porównujemy poziom, obecnie Natalia Czerwonka jest lepsza. Mam nadzieję, że cała piątka poprawi się na 3000 metrów. Myślę, żeby startowały też na 5000 metrów – na pewno Magda Czyszczoń, a i pozostałe zawodniczki może spróbują, bo ostatnio mamy taki trend, że zawodnicy raczej od tego dystansu uciekają. Trzeba przekonać ich do tych długich biegów, bo na ich bazie łatwiej jeździ się później 1500 - tłumaczy doświadczony szkoleniowiec.

Ostatnio drużyna jeździła raczej w stałym zestawieniu: Czerwonka, Bosiek, Gąsecka. U trenera w przyszłym sezonie będą roszady?

- Zobaczymy – nie skreślam nikogo. Myślę, że Magda Czyszczoń ma duże szanse, jeśli poprawi się na 3000 metrów. Zobaczymy też jak będzie rozwijać się najmłodsza – Natalia Jabrzyk. W tej chwili cztery drużyny uciekają światu – w tym nam. Musimy zrobić duże postępy, żeby myśleć o walce z nimi.

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy Cezarego Gurjewa z trenerem Kmiecikiem.

ah.pzls/PR1

Czytaj także

Zbigniew Bródka odpuszcza sezon. Będzie czas na wykorzystanie licencji rajdowej?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:28
Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi, Zbigniew Bródka, w sezonie 2019/2020 nie będzie startował w imprezach rangi mistrzowskiej. - Jeszcze dzisiaj jechałem do pożaru - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łyżwiarstwo szybkie: Polki z brązowym medalem mistrzostw świata w sprincie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:34
Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka zdobyły brązowy medal Mistrzostw Świata na dystansach w drużynowym sprincie. Impreza rozpoczęła się w czwartek w amerykańskim Salt Lake City.
rozwiń zwiń