X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: Japończycy i MKOl nie mogą się dogadać. Spór o miliardy dolarów

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:38
Organizatorzy igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio wciąż nie doszli do porozumienia z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w sprawie pokrycia kosztów przeniesienia obu imprez na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa. Według japońskiej agencji Kyodo spór dotyczy trzech miliardów dolarów. 
W tle stadion w Tokio, na którym mają się odbywać igrzyska
W tle stadion w Tokio, na którym mają się odbywać igrzyskaFoto: shutterstock.com/StreetVJ
  • Japońscy organizatorzy zareagowali na wpis na stronie MKOl, w którym twierdzono, że premier Kraju Kwitnącej Wiśni zgodził się na dalsze pokrywanie kosztów 
  • Według strony japońskiej wspomniany cytat nie był odpowiedni 
Czytaj także:
Ewa Trzebińska 1200 F
Tokio 2020: szpadzistki czekają na nowy termin igrzysk. Ewa Trzebińska: to wywróci nasze życie do góry nogami [NASZ WYWIAD]

W poniedziałek MKOl na swojej stronie opublikował cykl pytań i odpowiedzi dotyczący przełożenia igrzysk. Jednym z tematów była kwestia dodatkowych kosztów i to właśnie odpowiedź na to pytanie wywołała reakcję organizatorów.

"Premier Japonii Shinzo Abe potwierdził, że Japonia będzie nadal pokrywała koszty, które poniosłaby zgodnie z warunkami istniejącej umowy dotyczącej 2020 roku. MKOl wciąż będzie odpowiedzialny za swój udział w wydatkach. Dla MKOl jasne jest, że będzie to kilkaset milionów dolarów w ramach dodatkowych wydatków" - zaznaczono.

Na tej podstawie Kyodo poinformowała, że Abe zgodził się na to, iż to Kraj Kwitnącej Wiśni pokryje większość tej sumy. Agencja podała, że wyniesie to około 3 mld dolarów.

Czytaj także:
Witold Bańka 1200 free
Tokio 2020: Witold Bańka rozumie decyzję MKOl. "Trzeba zadbać o zdrowie sportowców"

Japońskie dementi 

We wtorek na ten komentarz zareagowali organizatorzy igrzysk i paraolimpiady, którzy domagają się od MKOl usunięcia komentarza dotyczącego premiera Japonii w tej kwestii. Rzecznik komitetu organizacyjnego Tokio2020 Masa Takaya zaznaczył, że cytowanie w taki sposób Abe nie jest odpowiednie.

- Poza tym na stronie MKOl nie powinno się wyjawiać więcej niż to, co zostało ustalone między MKOl a organizatorami - zastrzegł.

Również rzecznik rządu Yoshihide Suga także zaznaczył we wtorek, że wciąż nie ma porozumienia w sprawie dodatkowych kosztów. MKOl jeszcze nie odpowiedział na te komentarze.

Igrzyska przełożone 

Pod koniec marca MKOl i japoński rząd ogłosiły wspólnie, że z powodu pandemii koronawirusa mające się odbyć tego lata igrzyska, zostaną przełożone o rok. Nie wskazano wówczas, ile będzie kosztować przesunięcie imprezy, ani która ze stron pokryje tę sumę.

W poniedziałek MKOl odniósł się także do pytania o pomoc dla kibiców, którzy starają się o zwrot lub zmianę terminu biletów lotniczych i pokojów hotelowych. Organizacja zaznaczyła, że nie może wypowiadać się w tej sprawie i zaleciła osobom wybierającym się na igrzyska do kontaktu z komitetem organizacyjnym lub firmami, u których dokonały rezerwacji w celu omówienia dostępnych opcji.

pm

Czytaj także

Tokio 2020: znamy szczegóły kwalifikacji. MKOl podał terminarz

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 21:42
Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że kwalifikacje do przełożonych na przyszły rok igrzysk w Tokio powinny się zakończyć do 29 czerwca 2021 rok. Poszczególne federacje będą jednak mogły narzucić własne terminy, a dotychczas wywalczone kwalifikacje zachowają ważność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

WHO nie zakłada odwołania igrzysk w 2021 roku. "Mamy jeszcze 15 miesięcy"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 10:46
Członek grupy eksperckiej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Brian McCloskey uważa, że za wcześnie na ocenianie zorganizowania igrzysk w Tokio w 2021 roku jako mało realne z uwagi na pandemię. Jego zdaniem nawet bez szczepionki możliwe będzie przeprowadzenie ich w bezpieczny sposób.
rozwiń zwiń