PGNiG Superliga: Gladiatorzy wybrani. Szymon Sićko głównym wygranym sezonu

2020-04-15, 19:16

Szymon Sićko (z prawej) był członkiem reprezentacji Polski na styczniowe mistrzostwa Europy . Foto: PAP/Adam Warżawa

Znamy zwycięzców Gladiatorów 2020 PGNiG Superligi. Zawodnicy i sztab szkoleniowy wybrali najlepszych wśród wszystkich zawodników i trenerów minionego sezonu. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Sićko – lewy rozgrywający NMC Górnik Zabrze, który wygrał aż w trzech kategoriach.

• Aż cztery nagrody powędrowały do NMC Górnika Zabrze
  • Zawodnicy i trenerzy dokonali wyboru na podstawie nominacji kapituły złożonej z dziennikarzy i ekspertów
  • Sezon PGNiG Superligi został zakończony przedwcześnie z powodu koronawirusa, a mistrzem Polski po raz dziewiąty z rzędu został zespół PGE VIVE Kielce

Zabrzanie wyróżnieni

Sićko triumfował w trzech kategoriach. Jego trenerowi klubowemu Marcinowi Lijewskiemu przyznano tytuł najlepszego szkoleniowca. Doprowadził on zabrzan do pierwszego po pięciu latach przerwy medalu - brązowego - mistrzostw Polski. Wygrał zdecydowanie - uzyskał 203 na 280 głosów.

Mimo wcześniejszego zakończenia rozgrywek, organizatorzy postanowili docenić wysiłek zawodników, którzy rozegrali 169 meczów, czyli praktycznie całą rundę zasadniczą i jak co roku przyznać prestiżowe tytuły Gladiatorów.

18-osobowa Kapituła wybrała nominowanych w dziewięciu kategoriach, a o tym, kto zdobędzie tytuł Gladiatora ostatecznie zadecydowali zawodnicy i sztaby szkoleniowe drużyn PGNiG Superligi.

Koniec sezonu PGNiG Superligi. PGE Vive Kielce i MKS Perła Lublin z mistrzowskim tytułem

Najwięcej nagród - cztery - przypadło Górnikowi. Trzy z nich trafiły do wypożyczonego z PGE VIVE Kielce 23-letniego Sićki – lewy rozgrywający zdobył tytuł Zawodnika Sezonu, Bocznego Rozgrywającego Sezonu, a także Odkrycia Sezonu.

Nagrody dla mistrzów

Trzy nagrody zdobyli mistrzowie Polski – PGE VIVE Kielce. Skrzydłowym Sezonu został Blaz Janc, a Obrońcą francuski obrotowy Romaric Guillo.

Poważne osłabienie PGE VIVE Kielce. Uros Zorman odchodzi z zespołu

Trzeci tytuł Gladiatora wywalczył Arkadiusz Moryto, który po raz trzeci z rzędu został królem strzelców rozgrywek i tym samym zapisał się w historii jako jedyny zawodnik, który dokonał tej sztuki w XXI wieku.

Dwie statuetki trafiły do graczy wicemistrza kraju Orlenu Wisły Płock. Środkowym Rozgrywającym Sezonu został Hiszpan Niko Mindegia. Zwycięzcę w kategorii Wybór Sezonu wskazali zaś kibice. Najwięcej głosów - 21 tysięcy - otrzymał Michał Daszek.

Listę laureatów uzupełnili Bramkarz Sezonu Marcin Schodowski z Zagłębia Lubin oraz Obrotowy Sezonu Dawid Dawydzik z Azotów Puławy, który zaledwie o trzy głosy wyprzedził Arcioma Karalioka (PGE VIVE).