X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ruszyły zwolnienia mechaników. Otwarty list do środowiska żużlowego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:13
Świat zmaga się z koronawirusem (SARS-CoV-2), a skutki kryzysu odczuwają również kluby, federacje, związki czy inni pracownicy związani ze środowiskiem sportowym. Nie inaczej jest w przypadku zespołów żużlowych i mechaników, którzy jako pierwsi odczuli skutki pandemii. Część z zawodników w powodu opóźnienia sezonu i wstrzymania wypłat musiała się rozstać ze swoimi mechanikami, gdyż w obecnej sytuacji nie była ich w stanie opłacać.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Proshkin Aleksandr
  • Kwietniowe rundy PGE Ekstraligi żużlowej zostały odwołane
  • Z powodu koronawirusa przełożono również mecz Polska - Australia


List otwarty Mechaników:


Szanowni Państwo... Szanowni Prezesi i zarządzający PZM, GKSŻ, klubami żużlowymi, zawodnicy

W związku z zaistniałą sytuacją na świecie oraz w Polsce wszyscy mierzymy się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest ochrona zdrowia naszego i naszych bliskich, ale także miejsc pracy oraz zapewnienia bytu naszych rodzin.

Żużel jest naszą miłością i większość z nas poświęciła mu całe swoje życie zawodowe. Jesteśmy od wielu lat nieodzowną częścią spektakli na stadionach. Może niewidoczną w telewizji, może nie na pierwszym planie, ale wykonującą bardzo dużą pracę na rzecz zawodników.

Wszyscy widzimy w jakim położeniu znalazł się każdy zaangażowany w projekt pod nazwą żużel. Wszyscy dyskutują jak ochronić kluby, jak pomóc zawodnikom, ale mamy wrażenie, że zapomniano o ludziach od czarnej roboty. To często my po nocach dowozimy zawodników na zawody, aby mogli wykonać pracę dla klubu, aby kibice mogli przeżywać wielkie święto na trybunach, aby coraz więcej medali i pucharów było w klubowych gablotach. To my spędzamy wiele godzin na pracy przy sprzęcie w warsztacie, na treningach, czy po zawodach. Nie narzekamy, bo kochamy to.

Ale mamy też swoje plany życiowe, swoje rodziny, którym pragniemy zapewnić byt. Niektórzy prowadzą działalność gospodarczą inni są na etatach. My także potrzebujemy pomocy.

Zwracamy się do wszystkich szczególnie do zawodników, żeby w tym trudnym czasie nie zwalniali mechaników ze swoich teamów, żebyśmy poprzez pochopne decyzje podjęte pod wpływem chwili nie zaczęli szukać innej pracy i żeby ludzie z olbrzymim doświadczeniem nie opuścili tego sportu.

Pamiętajcie zawodnicy, że ten stan się kiedyś skończy, wy wrócicie do pracy w klubach, gdzie będą w stosunku do Was ogromne wymagania i zastanówcie się czy na pewno dacie radę z osobami niedoświadczonymi i czy na pewno w szybkim czasie znajdziecie zaufanych ludzi gotowych do wielu poświęceń.

Shutterstock Janusz Kołodziej 1200F.jpg
W kwietniu żużlowcy nie pojadą. Kolejne rundy odwołane

Tu nie ma urlopu w lipcu czy sierpniu, tu nie ma wolnych weekendów, tu nie pracuje się po osiem godzin dziennie. Będziecie musieli mieć wiele argumentów, aby przekonać nowe osoby do pracy z Wami. Ale czy im zaufacie?

Apelujemy abyście usiedli z członkami waszych teamów i wspólnie wypracowali rozwiązania abyśmy razem mogli przeżywać wspaniałe chwile po waszych zwycięstwach i wspierali się po porażkach.

Do osób zarządzających zwracamy się, aby w dyskusjach nad nowymi rozwiązaniami pomagali zawodnikom utrzymać stan osobowy teamów, a nie namawiali do zwolnień i oszczędności na naszych osobach.

Wszyscy jesteśmy wspólnotą i wszyscy kochamy ten sport. Może jesteśmy na samym dole w tej hierachii, ale to też dzięki nam zawodnicy mogą zdobywać medale dla Polski.

Tylko jako wspólnota przetrwamy ten ciężki okres.

Ze sportowym pozdrowieniem

Mechanicy żużlowi wszystkich krajów.

***

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.​

rbmk/Zuzelend.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Problem z inauguracją rozgrywek żużlowych. Komunikat PGE Ekstraligi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 07:55
- W piątek (20 marca) Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o efektach rozmów z klubami 1. oraz 2. Ligi Żużlowej. Zgodnie z ustaleniami, informacja o rozpoczęciu rozgrywek będzie podana po odwołaniu stanu epidemicznego w Polsce - czytamy na oficjalnej stronie PGE Ekstraligi. Wciąż nie wiadomo również czy sezon rozpocznie się w maju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żużlowa GP: koronawirus opóźni inaugurację. Grand Prix Polski przełożone

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 19:52
Ze względu na epidemię koronawirusa Polski Związek Motorowy w porozumieniu ze Światową Federacją Motocyklową (FIM) zdecydował o zmianie daty Grand Prix Polski na żużlu, które miało inaugurować sezon indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Impreza, która miała odbyć się 16 maja na PGE Narodowym w Warszawie, została przełożona na 8 sierpnia. 
rozwiń zwiń