X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pandemia koronawirusa. E-lekcje, zdalne nauczanie - materiały do nauki, wyjątkowe i nieoczywiste

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:34
W obliczu pandemii koronawirusa polska szkoła stanęła przed wielkim wyzwaniem. Nauczyciele i uczniowie mierzą się z zadaniem realizowania podstawy programowej online i zapewnienia uczniom atrakcyjnych materiałów wspomagających naukę. 
Polskie Radio - polskieradio24.pl - proponuje łatwy dostęp do ciekawych materiałów dydaktycznych
Polskie Radio - polskieradio24.pl - proponuje łatwy dostęp do ciekawych materiałów dydaktycznych Foto: PR

Redakcja sportowa portalu PolskieRadio24.pl zachęca nauczycieli i uczniów do korzystania z bogatych zasobów Polskiego Radia. W naszych archiwach posiadamy zbiór nagrań, opracowań i serwisów, które mogą być pomocne w nauce i sprawić, że lekcje w tym trudnym momencie będą bardziej atrakcyjne. 

Nasze serwisy specjalne mogą zainteresować uczniów i nauczycieli historii czy wychowania fizycznego. 

>>> Everest '80

Everest 1980 baner zdjęcie 1200.jpg
PIERWSZE ZIMOWE WEJŚCIE NA EVEREST w 1980

serwisie prezentowany jest największy zbiór nagrań z wyprawy, w 8 multimedialnych rozdziałach prześledzić można to, co działo się przed, w jej trakcie i po zejściu Polaków z najwyższego szczytu na Ziemi. "Lodowi wojownicy" – bo tak światowa prasa o nich pisała – opowiadają o historycznym wejściu na "dach świata". – Everest to nie była przyjemność, to była misja, jak wojna – mówi Krzysztof Wielicki, który wraz z Leszkiem Cichym stanął na szczycie. – Nie było goretexu ani innych nowości, które dziś ułatwiają życie, ale atmosfera solidarności w ekipie była jedyna w swoim rodzaju, nigdy później się nie powtórzyła w czasie innych wypraw  – dodaje.

W witrynie www.everest.polskieradio24.pl​ można także odsłuchać archiwalne audycje Polskiego Radia. Zamieszczamy m.in. rozmowy z Wandą Rutkiewicz i Andrzejem Paczkowskim, którzy ze studia komentowali wydarzenia na Evereście, podczas gdy Wielicki i Cichy po zdobyciu szczytu nie zdążyli jeszcze wrócić do bazy.  

Oprócz nagrań i materiałów wideo w serwisie znaleźć można także wiele wyjątkowych zdjęć z wyprawy na Everest.

Więcej na: everest.polskieradio24.pl

Kolejnym ciekawym serwisem jest ten poświęcony Jerzemu Kukuczce, legendzie polskiego himalaizmu. Był drugim, po Włochu Reinholdzie Messnerze, człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie położone w Himalajach i Karakorum 14 szczytów o wysokości powyżej ośmiu tysięcy metrów. Naprzeciw wielkiej sławy himalaizmu, wyposażonej w ogromne pieniądze, stanął skromny, wiecznie uśmiechający się Polak, którego jedynymi atutami była niesłychana wola walki i nieprawdopodobne umiejętności. 

Kukuczka_artykolowka.jpg
JERZY KUKUCZKA - SERWIS SPECJALNY

Kukuczka urodził się w 1948 roku w Katowicach. Zginął tragicznie w 1989 roku podczas próby zdobycia, nieosiągalnej wówczas dla żadnego wspinacza legendarnej południowej ściany Lhotse. Przez wielu teoretyków, uważany jest za najwybitniejszego himalaistę w historii. 

Spośród czternastu szczytów ośmiotysięcznych, stanowiących Koronę Himalajów, na dziesięć wszedł nowymi drogami, cztery szczyty zdobył jako pierwszy zimą, trzynaście bez tlenu, siedem w stylu alpejskim, a jeden samotnie. Wszystkie szczyty zdobył w czasie o połowę krótszym (niespełna 8 lat) niż jego poprzednik - Reinhold Messner (16 lat i cztery miesiące).

W październiku 2019 roku minęło >>> 30 lat od śmierci Jerzego Kukuczki - w serwisie poświęconym wspinaczowi znaleźć można wyjątkowe nagrania, materiały wideo, czy zdjęcia.  

PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg
100 LAT POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO - SERWIS SPECJALNY

Nasz kolejna propozycją są materiały dotyczące historii polskich olimpijczyków. Igrzyska Tokio2020, które miały się odbyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku zostały przełożone na 2021 rok. Polski Komitet Olimpijski zabiegał o to, aby MKOl podjął taką decyzję, obecny prezes PKOl Andrzej Kraśnicki wyjaśniał, że w takich warunkach sportowcy nie mogą się przygotowywać do igrzysk, w wielu przypadkach najważniejszej imprezy w życiu.

PKOl od stu lat dba o interesy polskich sportowców, organizuje ich przygotowanie do występu na igrzyskach. Jaka jest historia polskiego olimpizmu? Kto był pierwszym medalistą igrzysk? Pierwsze relacje z występów Polaków na igrzyskach. 

To wszystko w serwisie  >>> Sto lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Nowe potrzeby uczniów i nauczycieli próbują zaspokoić także różne instytucje udostępniając swoje zasoby w sieci. 

Muzeum online

Ciekawą akcję #MuzeumOnline, promuje Muzeum Sportu w Warszawie. W ramach akcji możliwe jest wirtualne zwiedzanie - ekspozycji, wystaw, zapoznanie się z lekcjami edukacyjnymi, najciekawszymi zbiorami, czy zagadkami i quizami dotyczącymi świata sportu.


Wirtualne zwiedzanie(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

#zostanwdomu i czytaj nie tylko "Dżumę" w czasach zarazy. "On Strejlau", "Wieczny Ayrton Senna", "Christo Stoiczkow" - polecamy sportowe książki

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 06:00
W związku z pandemią koronawirusa i społeczną akcją #zostanwdomu prezentujemy dziesięć pozycji sportowych, które pozwolą wykorzystać czas spędzony w czterech ścianach. Ponadto proponujemy filmy i seriale z tematyki sportowej, które cieszą się dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie. Zapraszamy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. E-lekcje historii z Polskim Radiem. Materiały dla uczniów i nauczycieli. Starożytność i średniowiecze

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 06:00
Epidemia koronawirusa postawiła polską edukację przed wielkim wyzwaniem. Tysiące nauczycieli mierzą się z zadaniem realizowania podstawy programowej online i zapewnienia uczniom atrakcyjnych materiałów wspomagających naukę. Bogata oferta materiałów historycznych portalu PolskieRadio24.pl to znakomite narzędzie, które w przyjazny dla młodzieży sposób pomoże zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. E-lekcje historii z Polskim Radiem. Materiały dla nauczycieli. Renesans

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:00
Epidemia koronawirusa postawiła polską edukację przed wielkim wyzwaniem. Tysiące nauczycieli mierzą się z zadaniem realizowania podstawy programowej online i zapewnienia uczniom atrakcyjnych materiałów wspomagających naukę. Bogata oferta materiałów historycznych portalu PolskieRadio24.pl to znakomite narzędzie, które w przyjazny dla młodzieży sposób pomoże zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata.
rozwiń zwiń