X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: Andrzej Kraśnicki skomentował stanowisko MKOl. "Zależy nam, by decyzje zapadały jak najszybciej"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 10:55
We wtorek odbyła się wideokonferencja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. MKOl podtrzymał stanowisko, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, od 24 lipca do 9 sierpnia. - Zależy nam, by decyzje istotne dla polskich sportowców zapadały jak najszybciej - przyznał Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
Andrzej Kraśnicki
Andrzej Kraśnicki Foto: PAP/Radek Pietruszka
  • MKOl nie chce przekładać igrzysk na inny termin
  • Władze ruchu olimpijskiego zgodziły się natomiast na zmianę zasad kwalifikacji

W oświadczeniu MKOl zapewniono, że ewentualne przeniesienie igrzysk nie jest obecnie rozważane. 

„Na tym etapie nie ma potrzeby podejmowania drastycznych decyzji, a wszelkie spekulacje przyniosą efekt przeciwny do zamierzonego. Zachęcamy wszystkich sportowców do dalszego przygotowania się do igrzysk najlepiej jak potrafią” - napisano. 

Kiedy decyzje?

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki podkreślił, że PKOl jest w stałym kontakcie z MKOl.

- Zależy nam, by wszelkie decyzje istotne dla polskich sportowców oraz Polskich Związków Sportowych zapadały jak najszybciej. To pozwoli uniknąć wielu pytań i niepewności - zauważył.

Piłka po stronie MKOl

Kraśnicki przyznał, że w kwestiach organizacyjnych decydujący głos ma MKOl. 

- My na bieżąco informujemy i będziemy informować MKOl o wszelkich problemach i wątpliwościach naszych sportowców oraz federacji - zapewnił.

Co z kwalifikacjami?

Zamieszanie związanie z organizacją igrzysk utrudnia przygotowania sportowcom, trenerom i działaczom. Zawodnicy, których kwalifikacje jeszcze się nie skończyły, a wymagane zawody nie doszły do skutku, mają jeszcze szansę.

MKOl poinformował, że wolne miejsca na igrzyskach (a tych jest około 43%) mają być uzupełnione w oparciu o realne wyniki uwzględniające przeprowadzone do tej pory zawody i „specyfikę regionalną”.

pm 

Czytaj także

Tokio 2020: premier Japonii optymistą. "Zorganizujemy igrzyska bez żadnych problemów"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 21:27
Premier Japonii Shinzo Abe zapewnił na konferencji prasowej, że igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się zgodnie z planem 24 lipca, mimo szalejącej epidemii koronawirusa. - Pokonamy rozszerzanie się infekcji i zorganizujemy igrzyska - powiedział. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 dni nowej minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk: nie wiem, czy igrzyska się odbędą

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 13:50
- Ja osobiście sama nie wiem, czy igrzyska olimpijskie się odbędą. Więc teraz wszystkie ręce są skierowane na pomoc sportowcom - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Danuta Dmowska-Andrzejuk, która 100 dni temu objęła urząd ministra sportu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: MKOl nie poszedł w ślady UEFA. "Nie ma potrzeby podejmowania drastycznych decyzji"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 09:43
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował w oświadczeniu, że nie podejmie na razie żadnych "drastycznych decyzji" w sprawie igrzysk w Tokio, co oznacza, że planowana dotąd data rozpoczęcia imprezy, 24 lipca, pozostaje aktualna. Zmianie ulegną natomiast zasady kwalifikacji w niektórych dyscyplinach. 
rozwiń zwiń