Liga Mistrzów: Josip Ilicić Show. Atalanta Bergamo w ćwierćfinale

2020-03-10, 23:21

Josip Ilicić . Foto: PAP/EPA/UEFA / HO

Atalanta Bergamo wygrała na wyjeździe z Valencią 4:3, a w dwumeczu zwyciężyła 8:4 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Cztery gole dla gości zdobył Słoweniec Josip Ilicic. Spotkanie rozegrano przy pustych trybunach.

Zdaniem Piotra Czachowskiego - byłego obrońcy reprezentacji Polski - podopieczni Juliana Nagelsmanna będą groźnym przeciwnikiem w kolejnej fazie tych rozgrywek (IAR)
+
  • Atalanta sprawę awansu praktycznie rozstrzygnęła 19 lutego, kiedy na własnym stadionie wygrała 4:1
  • W rewanżu drużyny stworzyły atrakcyjne widowisko, ale z powodu epidemii koronawirusa kibice nie mogli wejść na stadion

Europejska piłka reaguje na koronawirusa. Ligue 1, La Liga i Bundesliga bez kibiców na trybunach

Prowadzenie gościom już w trzeciej minucie dał Josip Ilicic, wykorzystując rzut karny. Słoweniec ponownie nie pomylił się z jedenastu metrów tuż przed przerwą, a w międzyczasie gola dla Valencii zdobył Kevin Gameiro.

Niemające nic do stracenia "Nietoperze" po przerwie zdecydowanie zaatakowały. Gameiro do remisu doprowadził w 51. minucie, a na 3:2 dla Valencii kwadrans później trafił Ferran Torres.

Nadziei gospodarzy pozbawił jednak Ilicic, który cieszył się jeszcze z dwóch goli - w 71. i 82. minucie. Słoweniec został 14. piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, któremu udało się zdobyć w jednym meczu co najmniej cztery bramki. Dwukrotnie dokonał tego Robert Lewandowski.

Pięcioma trafieniami w jednym meczu mogą poszczycić się jedynie Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony, który w marcu 2012 roku tyle razy pokonał bramkarza Bayeru Leverkusen (7:1), oraz Brazylijczyk Luiz Adriano, który jako zawodnik Szachtara Donieck dokonał tej sztuki w pojedynku z BATE Borysów (7:0) w październiku 2014.

Valencia - Atalanta Bergamo 3:4 (1:2).

Bramki: dla Valencii - Kevin Gameiro dwie (21, 51), Ferran Torres 67; dla Atalanty - Josip Ilicic cztery (3-karny, 43-karny, 71, 82).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Pierwszy mecz - 1:4; awans - Atalanta Bergamo