Bundesliga: premierowe trafienie Piątka. Gol na wagę remisu w szalonym meczu

2020-02-28, 22:25

Krzysztof Piątek. Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Krzysztof Piątek wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 3:3 meczu Herthy Berlin z Fortuną Duesseldorf. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze ustalił wynik szalonego spotkania, w którym berlińczycy przegrywali już 0:3.

Robert Lewandowski dłużej odpocznie od piłki? "To nie zwykłe stłuczenie"

W ostatnim czasie Krzysztof Piątek miał pełne prawo do tego, by zastanawiać się, czy przejście do Herthy Berlin było dobrym ruchem. W poprzednim spotkaniu jego zespół w kompromitującym stylu przegrał z FC Koeln 0:5, a napastnik kadry polski znalazł się wśród najgorszych piłkarzy całej kolejki Bundesligi.

>>>Bundesliga. "Co się stało z Piątkiem?", Polak pod ostrzałem niemieckich mediów

Pierwsza połowa spotkania z Fortuną Duesseldorf nie przyniosła żadnej zmiany. Po 45 minutach goście z Berlina przegrywali już 0:3 i chyba tylko najwięksi optymiści mogli spodziewać się, że cokolwiek może się tu poprawić. Pretensje można było mieć także do byłego gracza Milanu...

W drugiej części gry zespół Piątka rzucił się do odrabiania strat, w 66. minucie było już tylko 2:3, a w 75. Polak stanął przed szansą na to, by doprowadzić do remisu. Chwilę wcześniej został sfaulowany w polu karnym przez interweniującego bramkarza i zdecydował się samemu wymierzyć sprawiedliwość. Nie pomylił się, zdobywając swojego pierwszego gola w Bundeslidze.

Hertha pokazała charakter i możliwe, że zespół, który znalazł się w bardzo dużych tarapatach, wykorzysta to jako impuls do wyjścia z kryzysu.

Przejście Polaka jest najdroższym transferem w historii Herthy. Po ostatniej fatalnej dyspozycji berlińskiej drużyny niemieckie media nie oszczędzają reprezentanta Polski.

Obecnie Hertha Berlin zajmuje 13. miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 27 punktów. Punkt na wyjeździe z 16. Fortuną Duesseldorf trzeba przyjąć z pokorą - przegrana byłaby sygnałem, że walka o utrzymanie będzie jeszcze trudniejsza.