Liga Mistrzów: Serge Gnabry podziękował Robertowi Lewandowskiemu. "Wypracował mi gole"

2020-02-26, 14:36

Serge Gnabry zdobył dwie bramki w meczu z Chelsea . Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Serge Gnabry strzelił dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym meczu w Londynie z Chelsea (3:0). Reprezentant Niemiec podziękował Robertowi Lewandowskiemu, który asystował przy jego trafieniach. - Wypracował mi gole, które sam mógł strzelić - powiedział skrzydłowy po meczu.

• W 51. i 54. minucie Lewandowski asystował Gnabry'emu
  • Piłkarzem meczu został Gnabry, który docenił rolę "Lewego"
  • Polski napastnik jest najskuteczniejszym strzelcem obecnej edycji LM

Wykończył akcje

Gnabry trafił do siatki londyńczyków w 51. i 54. minucie. W obu sytuacjach 24-latek kończył zespołową akcję mistrzów Niemiec. W obu także asystował mu Lewandowski.

"Lewy" asystentem

"Lewy" w 76. minucie ustalił zresztą wynik spotkania, ale UEFA wybrała piłkarzem meczu Gnabry'ego. Reprezentant Niemiec w pomeczowym wywiadzie nie zapomniał o zasługach kapitana reprezentacji Polski.

- Robert wypracował mi gole, które sam mógł strzelić. Mogę oddać mu ten tytuł - zapewnił skrzydłowy.

Według Gnabry'ego o wygranej monachijczyków zadecydowała dobra postawa całej drużyny, która wywierała presję na rywalach.

- Wywieraliśmy dzisiaj dużą presję na rywalach i wykorzystaliśmy momenty przejścia do ataku. Jesteśmy po prostu szczęśliwi - przyznał.

Uciekł Haalandowi

Lewandowski ma na koncie już 11 trafień w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców i o jedno trafienie wyprzedza 19-letniego Norwega Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund.

Rewanżowy mecz Bayernu z Chelsea zaplanowano na 18 marca.