X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Członek MKOl: koronawirus jest jak wojna i trzeba to przyjąć. Mocne słowa w sprawie igrzysk w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 09:36
Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma trzy miesiące na podjęcie decyzji w sprawie igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformował Dick Pound, najdłużej pełniący obowiązki członka tej organizacji. 
Ostateczna decyzja w sprawie igrzysk zapadnie w maju
Ostateczna decyzja w sprawie igrzysk zapadnie w maju Foto: shutterstock/PAP
  • Stolica Japonii jest gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich, które zaplanowano na 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku
  • Ze względu na epidemię koronawirusa, którego przypadki odnotowywane są w coraz większej liczbie państw świata, pojawiają się obawy dotyczące przeprowadzenia tej największej imprezy sportowej na świecie

Członek MKOl w wywiadzie dla agencji Associated Press powiedział, że ostateczna decyzja dotycząca Igrzysk Olimpijskich w Tokio może zapaść pod koniec maja i będzie uwarunkowana aktualną wówczas sytuacją związaną z epidemią koronawirusa na świecie.

– To jest jak wojna i trzeba to przyjąć. Gdzieś w okolicach tego terminu ludzie zaczną nas pytać: czy sytuacja jest na tyle pod kontrolą – mówi Pound, mając na myśli fakt, że igrzyska odwoływano dotychczas tylko z powodu wojen światowych. 

Ruch olimpijski liczy się z ewentualnymi stratami, ich głównym źródłem dochodu są prawa telewizyjne do igrzysk. - Gdy zadziała siła wyższa, nie da się już liczyć na ochronę ubezpieczeniową, każdy będzie musiał się pogodzić z jakimiś stratami - mówi Pound. 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma zarezerwowane środki na wypadek sytuacji szczególnych. Ta rezerwa ma wynosić około miliarda dolarów. 

W Japonii przygotowania do igrzysk idą jednak pełną parą, choć część przedolimpijskich turniejów, które miały zostać przeprowadzone w Chinach, została przełożona lub przeniesiono je do innych państw.

W Japonii, która obecnie stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, co najmniej do połowy marca przełożono wszystkie mecze piłkarskie. Odwoływane są też zaplanowane w najbliższym czasie imprezy masowe. Władze Japonii na razie nie rozważają możliwości odwołania lub przełożenia terminu letnich igrzysk olimpijskich.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zakażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.

We wtorek zanotowano również pierwszy przypadek koronawirusa w Hiszpanii kontynentalnej. W ostatnich dniach największe emocje wywołał znaczny wzrost liczby zachorowań w północnych Włoszech. Dziewięć zgonów zanotowano dotąd w Lombardii, a dwa w Wenecji Euganejskiej - te dwa regiony na północy są ogniskami koronawirusa. Liczba osób zakażonych w całym kraju wynosi 322, a w ciągu niecałej doby zmarły cztery osoby. 

(ah)

Czytaj także

Tokio 2020: igrzyska niezagrożone. "Nie ma żadnego planu B"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 15:06
W piątkowym komunikacie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio zapewniono, że najważniejsza impreza sportowa czterolecia nie jest zagrożona. "Obecnie nie ma żadnego awaryjnego planu B, który zakłada odwołanie lub zmianę terminu zawodów z powodu rosnącego zagrożenia koronawirusem" - napisano. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020. Koronawirus wpłynie na igrzyska? MKOl: przygotowania zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 17:04
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) uważa, że rozprzestrzenianie się koronawirusa nie powoduje zakłóceń w przygotowaniach do igrzysk, które odbędą się w Tokio na przełomie lipca i sierpnia.
rozwiń zwiń