Liga Mistrzów. Asysta Piotra Zielińskiego, podział punktów w meczu Napoli z Barceloną

2020-02-25, 23:05

Lionel Messi podczas meczu Ligi Mistrzów między Barceloną i Napoli . Foto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

Napoli zremisowało u siebie z Barceloną 1:1 (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński, a od 54. minuty na boisku przebywał Arkadiusz Milik. Rewanż 18 marca w Hiszpanii.

Golański chwali gospodarzy za to spotkanie (IAR)
+
  • Finał tegorocznej Ligi Mistrzów zaplanowano na 30 maja w Stambule
  • Tytułu broni Liverpool

Janisz: ważne jest "czy", a nie "jak" będzie grał Piątek [NASZ WYWIAD]

Do przerwy włoski zespół prowadził po ładnym golu Belga Driesa Mertensa w 30. minucie, a pochwały za tę akcję należą się także Piotrowi Zielińskiemu.

Polski pomocnik wywalczył piłkę ponad 30 metrów przed bramką Katalończyków, pobiegł w kierunku pola karnego i podał w lewo do Mertensa, który popisał się efektownym strzałem pod poprzeczkę.

Na rewanż do Barcelony piłkarze Neapolu udadzą się jednak w gorszej sytuacji, ponieważ ostatecznie tylko zremisowali 1:1. W 57. minucie bramkę dla mistrzów Hiszpanii zdobył Francuz Antoine Griezmann. Tuż przed końcem czerwoną kartkę zobaczył Chilijczyk Arturo Vidal z Barcelony, ale wynik już się nie zmienił.

Zieliński grał cały mecz, a jego klubowy kolega Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 54. minucie.

Kolejne spotkania tej fazy odbędą się 26 lutego, a rewanże w czterech terminach w marcu (10-11, 17-18). Finał - 30 maja w Stambule.

1/8 finału Ligi Mistrzów:

SSC Napoli - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: D. Mertens - 30, A. Griezmann - 57

Czerwona kartka: Arturo Vidal (Barcelona, 89)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

***

Wyniki i program pierwszych spotkań 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów (wszystkie mecze o godz. 21):