X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Arka jak Legia. Najwyższa Komisja Odwoławcza zawiesiła karę dla gdynian

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 19:25
Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała w środę o wstrzymaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o karze dla Arki Gdynia za niewłaściwe zachowanie części kibiców tego klubu. Dzień wcześniej NKO podjęła taką samą decyzję decyzję w odniesieniu do Legii Warszawa. 
Kibice Arki Gdynia
Kibice Arki Gdynia Foto: MediaPictures.pl/Shutterstock.com
  • Nie podano kiedy zostanie wydana ostateczna decyzja w sprawie Arki
  • Kara Komisji Ligi ma związek z obrażaniem przez kibiców właściciela gdyńskiego klubu Dominika Midaka 
  • Wstrzymanie rygoru natychmiastowej wykonalności oznacza, że kibice będą mogli obejrzeć sobotni mecz z Rakowem Częstochowa 

Obrażali właściciela 

Podczas meczu z Cracovią w 21. kolejce Ekstraklasy kibice zasiadający na "Górce" - sektorze najbardziej zagorzałych fanów żółto-niebieskich wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem właściciela klubu Dominika Midaka. Wywieszono też obraźliwy transparent. 

Kara wstrzymana 

12 lutego Komisja Ligi zdecydowała o nałożeniu na gdyński klub zakazu wejścia na sobotni mecz z Rakowem Częstochowa dla wszystkich, którzy podczas spotkania z Cracovią znajdowali się na wspomnianej trybunie. 

"Na posiedzeniu 19 lutego 2020 roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu wniosku Klubu Arka Gdynia (…) postanowiła uwzględnić złożony przez Klub wniosek i zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności ww. kary" - poinformowano na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Kibice wejdą na Raków 

Nie poinformowano kiedy zostanie wydana ostateczna decyzja w sprawie kary dla gdynian. Środowy komunikat oznacza jednak, iż kibice, których dotyczył zakaz, będą mogli bez przeszkód nabyć bilety na mecz z Rakowem. 

Z Legią było tak samo 

Dzień wcześniej NKO wydała taką samą decyzję w sprawie kary dla Legii Warszawa. Kibice klubu ze stolicy podczas meczu z ŁKS-em Łódź wywiesili dwa kontrowersyjne transparenty. Komisja Ligi ukarała Legię karą finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zakazała wejścia na sobotni mecz z Jagiellonią Białystok wszystkim kibicom, którzy podczas spotkania z łodzianami zasiadali na Trybunie Północnej - tzw. "Żylecie". 

pm 

Czytaj także

Ekstraklasa: wniosek Legii uwzględniony. Wykonanie kary wstrzymane

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 17:46
Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o karze dla Legii Warszawa w związku z nieodpowiednimi transparentami wywieszonymi przez kibiców. Oznacza to, że na sobotni mecz z Jagiellonią Białystok będą mogły wejść osoby, które znajdowały się na tzw. "Żylecie" podczas spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym. 
rozwiń zwiń