Premier League: Manchester United lepszy od Chelsea. System VAR w roli głównej

2020-02-17, 23:06

Piłkarze Manchesteru United po zdobytej bramce. Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

W poniedziałkowym hicie angielskiej Premier League, Manchester United wygrał na wyjeździe z Chelsea 2:0. Obie bramki dla zespołu "Czerwonych Diabłów" padły po strzałach głową.

Jako pierwszy swoją szansę na bramkę miał młody wychowanek Chelsea, Reece James. Utalentowany obrońca podłączył się do gry ofensywnej i oddał groźny strzał, jednak piłka poszybowała obok bramki. Kilka minut później, po akcji prawą stroną schodzący do lewej nogi Willian również nie skierował piłki do siatki.

Swoją szansę miał także Michy Batshuayi, jednak nie potrafił dobrze uderzyć sytuacyjnej piłki. Belg miał znakomitą okazję także w 25. minucie, gdy dostał podanie od Mounta, jednak nie trafił w bramkę. Gdy pierwsza część gry zmierzała ku końcowi, bramkę zdobyli goście. Prawy obrońca Aaron Wan-Bissaka "zakręcił" Williana, po czym precyzyjnie dośrodkował na głowę Martiala, a Francuz posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron "The Blues" dążyli do wyrównania, do czego doszło w 55. minucie, gdy Kurt Zouma zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sędzia po skorzystaniu z systemu VAR nie uznał jednak bramki, z powodu faulu, którego dopuścił się Azpilicueta, więc na tablicy wyników wciąż był wynik 0:1.

Gospodarze chcieli doprowadzić do remisu, a stracili kolejnego gola. Pierwszą próbę podwojenia prowadzenia podjął uderzając w słupek z rzutu wolnego Bruno Fernandes, a chwilę później Portugalczyk idealnie dośrodkował w pole karne, co wykorzystał Harry Maguire, który podwoił prowadzenie swego zespołu.

Frank Lampard chciał odwrócić losy meczu, wprowadzając na boisko Oliviera Giroud, który w 77. minucie zdobył kontaktowego gola. Niestety dla niego, w momencie podania był na pozycji spalonej, więc fani na Stamford Bridge po raz kolejny zawiedli się po analizie VAR.

Choć próbowali do końca - w słupek uderzył Mount - nie potrafili pokonać Davida de Gei. Chelsea po porażce z Manchesterem United notuje czwarty mecz ligowy bez zwycięstwa.