X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Legia Warszawa składa odwołanie. "Decyzję Komisji Ligi uznajemy za niezrozumiałą"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 15:27
W środę Komisji Ligi ukarała Legię Warszawa za niewłaściwe zachowanie kibiców w spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy z ŁKS Łódź (3:1). Wicemistrz Polski odwołał się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, twierdząc, że kara jest "niezrozumiała i niesprawiedliwa".
Ekstraklasa: Legia Warszawa składa odwołanie. Decyzję Komisji Ligi uznajemy za niezrozumiałą
Foto: legia.com
  • Transparenty były adresowane do biznesmena Gregoire'a Nitota oraz młodego piłkarza Legii Jakuba Kisiela 
  • Przewodniczący Komisji Jarosław Poturnicki skrytykował reakcję władz Legii 
  • Kary nie uniknęła też Arka Gdynia, której kibice także dopuścili się nagannego zachowania podczas meczu 21. kolejki 

W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligi, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej lidera Ekstraklasy.

Na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny pojawił się transparent w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą obecnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa.

"Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - głosił napis na banerze.

>>>Ekstraklasa: "#BonjourGregoire" - środowisko piłkarskie walczy o wizerunek polskiej piłki

Oprócz transparentu pod adresem francuskiego biznesmena, na stadionie Legii pojawił się w niedzielę również drugi. "Kisiel won z Legii" - to hasło skierowane pod adresem 17-letniego piłkarza Jakuba Kisiela, który niedawno trafił na Łazienkowską z... Polonii.

Jak tłumaczono w komunikacie, odwołanie wynika z faktu, że nie powinno się karać klubu za działanie, na które nie ma wpływu.

"Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzję Komisji Ligii uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową" - podkreślono.

Jednocześnie zaznaczono, że Legia krytycznie ocenia treści wywieszone na transparentach.

"Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego" - napisano.

Tłumacząc swoją decyzję Komisja Ligi podkreśliła m.in., że "kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek", a ponadto iż "klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami".

ps, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekstraklasa: Komisja Ligi zareagowała. Legia ukarana za skandaliczne transparenty

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 19:13
Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa za skandaliczne transparenty wywieszone przez jej kibiców podczas niedzielnego meczu z ŁKS-em Łódź (3:1). Klub musi zapłacić 50 tysięcy złotych. Komisja zakazała także wstępu na trybunę, na której wywieszono wspomniane transparenty kibicom, którzy przebywali na niej podczas meczu z ŁKS-em. 
rozwiń zwiń