Puchar Włoch: poprawni Milik i Zieliński, Napoli zaskoczyło lidera Serie A

2020-02-13, 09:14

Piotr Zieliński . Foto: Gennaro di Rosa/Shutterstock.com

SSC Napoli pokonało w Mediolanie Inter 1:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. W ekipie gości do 82. minuty grał Piotr Zieliński, a od 73. minuty wystąpił Arkadiusz Milik. Rewanż zaplanowano na 5 marca.

• O zwycięstwie zdecydował ładny, mierzony koło słupka strzał Hiszpana Fabiana Ruiza w 57. minucie
  • Zieliński miał szansę na zdobycie gola w pierwszej połowie
  • Arkadiusz Milik zagrał zaledwie 17 minut

Wynik można uznać za niespodziankę. Inter prowadzi we włoskiej ekstraklasie, a Napoli zupełnie w niej zawodzi. Po 23 kolejkach ma 24 punkty straty do lidera i zajmuje dopiero 11. miejsce.

Polacy nie zebrali najlepszych ocen. Gra Zielińskiego została opisana jako "poprawna. Milik z kolei nie miał czasu na rozwinięcie skrzydeł: wszedł i miał kilka kontaktów z piłką. Często przepychał się z rywalami, wykorzystując swoje warunki fizyczne" - podsumował Eurosport.

W drugiej parze półfinałowej rywalizują Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, oraz AC Milan. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek w Mediolanie, a rewanż zaplanowano na 5 marca.